Kedves Látogató! Üdvözöllek a blogomon, ahol scrapbook alkotásaimat láthatod. 2009. márciusában találkoztam a scrapbookinggal, és azóta az életem részévé vált.
Ha tetszik, amit látsz, vagy épp ellenkezőleg: nem tetszik, és esetleg építő jellegű kritikád van számomra, ne fogd vissza magad. Szólj hozzám! Szívesen veszem! :)
.

A királyfi, a katicalány és a focista

>> 2011. június 5., vasárnap

Tegnap ovisnapon voltunk, rekkenő hőség, apa focizott, Beni nagyon büszke volt, Julcsika pedig sírt, amíg látta a meccset... ;) De aztán minden jóra fordult, és amikor hazafelé apa felkapta mindkét gyereket, már madarat lehetett volna velük fogatni... ;)



Didó új készletét használtam az oldalhoz, ami kicsit más, mint amilyeneket szoktam készíteni, de most ez jött. :) Annyira azért sajnos nem más stílus, hogy a Cewe kihívásra be tudnám nevezni... :( Szóval erről sajnos megint lemaradtam...

available here @A5D


Read more...

Apaság...

>> 2011. június 3., péntek

Ha jártatok mostanában az sb.hu honlapján, vagy blogján, már olvashattatok róla, hogy júniustól megváltozik a kihívások rendszere. Ma indult el az első kihívás, aminek központi témája az apaság.




Az apropót az adta, hogy június 3. vasárnapja az apák ünnepe. Az apák napja megalapításának legnagyobb kezdeményezője Sonora Smart Dodd volt, akinek háborús veterán apja egyedül nevelte fel 6 gyermekét. Az apák napja eredeti tervezett dátuma június 5., apja halálának napja lett volna, de nem volt idő megbeszélni a részleteket, így június harmadik vasárnapján tartották, és tartják azóta is. Az ünnepet hivatalosan 1972-ben Richard Nixon ismerte el. [forrás: Wikipedia]



Van kedved játszani egy újabb SB-pontért? Kattints ide és ismerkedj meg a részletekkel!

A kihíváshoz természetesen megint tartozik freebie, most kicsit más formában, mint a korábbiakban. A csomag tartalma 1 db wordart (egyrészt .png formátumban, másrészt a szétszedhetőség és könnyebb felhasználhatóság miatt .psd és .tif formátumban) és 1 db kártya (hagyományos alkotók .pdf fájlból A5-ös méretre tudják nyomtatni, és ha valakinek a digisek közül is tetszene, .png formátumban is becsomagoltam).


Wordart freebie a scrapbook.hu regisztrált felhasználói számára
/
Wordart freebie for registered users of scrapbook.hu

Letölthető a kihívásban található linkről.



Hatáirdő: 2011. június 30. éjfél
Galéria: Gondolatok - sbkihivas01 2011 június

A KCS tagjai gyönyörű oldalakat készítettek a kihívásra, mutatom őket:


Altalena / a page by Altalena


Rainbow / a page by Rainbow


Didó / a page by Dido


És természetesen én is készítettem egy oldalt:

::: credits :::


Remélem, hogy nektek is tetszik a freebie és a téma, és minél többen vesztek majd részt a kihíváson.
Nagyon szép hétvégét kívánok mindenkinek!!!!!

Read more...

Együtt...

>> 2011. május 28., szombat

Egész héten nem scrap-eltem, mit mondjak, nagyon hiányzott... :) Ráadásul Icka sablon-csomagja és fantasztikus "új" készlete már hetek óta itt lapul a gépen, és arra vár, hogy végre alkossak vele. A múlt héten ráadásul sikerült jó fotókat csinálnom a gyerkőcökről, amiket Krissz leírása alapján már akkor át is alakítottam, szóval csak arra vártak, hogy oldalt készítsek belőlük...
Sokszor írtam már, hogy nagyon nehezen használok sablonokat, és most számomra is meglepő volt, hogy ezzel mennyire könnyen ment az oldal készítése. Igaz, első pillanatra beleszerettem ebbe a csomagba, szóval mindenkit csak arra tudok buzdítani, hogy irány a bolt, és vegye meg... ;)


Template Pack 01, Spring Time by Doodle Designs
free PS brush

A kommentek:
A domboldal. Benikém nevezte el így a ház mögötti területet tavaly nyáron, amikor sokat jártunk oda labdázni. Mindkét gyerek imádta, jó volt ott játszadozni. A magas fák hűs árnyékot nyújtottak és a közöttük átszűrődő fények játéka gyönyörű volt. Mindig szívesen emlékszem vissza az ott töltött időre, nem kis nosztalgiával, hisz ez volt az utolsó nyár, amikor még nem dolgoztam és egész végig együtt lehettünk...

Vasárnap hajnalban Julcsikával kórházba kerültünk, de szerencsére kedden már hazaengedtek bennünket, de inkább itthon maradtam egész héten. Mivel az oviban lepkevírus volt, Benikém is itthon maradt. Szerencsére gyönyörű idő volt, és Beninek eszébe jutott, hogy menjünk ki a domboldalra fogócskázni. Kacagva rohantak mindketten, nekem Zsózsikát kellett először elkapnom, és utána jött a Medvém. Egyik alkalommal Julcsiról futás közben leesett a sapka. Benikém gondoskodón tette vissza a fejére, és igazgatta el, hogy jól álljon. Annyira jó volt látni őket...!                                                                                                          
Budapest, 2011. május 18.

És mutatom a felhasznált készleteket:

available here @Digiridoo Scraps

available here @Digiridoo Scraps

És freebie is tartozik hozzá!
download here @Digiridoo Scraps



Read more...

Zene minden mennyiségben...

>> 2011. május 26., csütörtök

Kislány koromban zongoráztam. Először persze nem kedveltem, mint semmilyen kötelező jellegű elfoglaltságot... De aztán rájöttem, hogy segít feldolgozni életem történéseit. Aztán eladtuk a zongorát, és hatalmas űr maradt bennem. A zenét még mindig szeretem, bár már nem zongorázom, csak hallgatom. De mindig megmozdít bennem valamit, inspirál. Valószínűleg ezért lehet, hogy Kalina új készletébe egyből beleszerettem.
Mostanában nagyon nehezen megy nekem, hogy csak egy készlet elemeit-papírjait felhasználva alkossak valamit. Ebből a készletből mégis három oldal is született. (Igaz, az utolsón végül módosítottam, és a Magnólia blogtrain elemeiből is került rá egy virág és egy szalag.)

Ezt az oldalt már ismeritek, de a teljesség kedvéért benne hagyom a bejegyzésben:

La lecon de piano by Kalina
fotó: 1point4 Stúdió (2008.)



La lecon de piano by Kalina
fotó: 1point4 Stúdió (2008.)



La lecon de piano by Kalina
The flower of naturalness blogtrain freebie by me

A készlet:

available here @Digital Crea

És természetesen az elmaradhatatlan freebie:


download here @Karla's blog
Posted by Picasa

Read more...

RAK by Kalina

>> 2011. május 25., szerda

Utolsó pillanatban jövök a hírrel, de azért remélem, még nem túl későn. Holnap jelenik meg Kalina fantasztikus új készlete, ha szeretnétek megnyerni, gyorsan hagyjatok egy kommentet ITT, érdemes...
If you want to win this fantastic kit, leave a comment on Kalina's blog.


És egy kis ízelítő a készletből:

Read more...

Játék Merikánál

>> 2011. május 19., csütörtök

Merika látogatóinak száma átlépte a 35.000-et, és ennek örömére (nem kevésbé a miénkre is!) játékot hirdetett. Egy szerencsés nyertesnek készít egy albumot, hozzá való dobozzal. Szerintem érdemes egy kommentet hagyni neki! ;)

Read more...

Scrapbook Napok és gondolatok

>> 2011. május 15., vasárnap

Egy fantasztikus hét múlt el, tele kihívásokkal és tele csodásabbnál csodásabb oldalakkal. Hihetetlenül inspiráló volt be-bekukkantani a scrapbook.hu galériájába a múlt héten (érdemes megnézni az egyes kihívások galériáit!)
Ennek ellenére sajnos én most kimaradtam a kihívások többségéből. :( Olyan szintű kimerültség állapotába sodródtam, hogy csak aludtam. És kicsit átértékeltem a dolgaimat...
A scrap nagyon fontos szerepet játszik az életemben. Önkifejezés, az alkotás szabadsága, a történések feldolgozásában segítő "eszköz" - ezeket jelenti nekem. Éppen ezért nem hiszem, hogy valaha is teljesen abbahagynám. DE. Az utóbbi időben - munka, utazás, család - mellett elég kevés időm van. Próbáltam az alvásidőmből lecsippenteni a szükséges többletet, de a hatása fizikai tüneteket öltött.
Így jutottam arra a döntésre, hogy lemondom a CT-tagságomat Sue-nál. Akik ismernek, tudják, hogy mennyire szeretem a készleteit, és mennyire boldog voltam, amikor bekerültem hozzá. Egy kis halál volt eljutnom odáig, hogy visszalépjek. De megtettem.
Valószínűleg kevesebb oldallal is jelentkezem majd, de nem tűnök el! Sokat jelent nekem a scrap, a közösség, annyi pluszt kapok, amiért érdemes csinálni! Folytatni szeretném a havi pontgyűjtő kihívásaimat is az sb.hu-n . Mindössze csak annyit jelent, hogy a scrap-et olyan helyre próbálom "besorolni" az életemben, hogy energiát meríthessek belőle, és ne kimerüljek tőle... ;)

...

Ezek után mutatom is, hogy azért készítettem ám oldalakat is:


::: credits :::

2. Janka AAM Mindent magamról 2. kihívása alapján inspirálódva, Didó csodás készleteivel Zsózsajulikáról:

::: credits :::

3. Sapimanó Hármat válassz kihívására pedig egy családi fotót dolgoztam fel:

::: credits :::

További szép hétvégét mindenkinek!!!!!! ;)



Read more...

iNSD - Nemzetközi Scrapbook Nap

>> 2011. május 7., szombat

Elérkezett újra az iNSD, azaz a Nemzetközi Scrapbook Nap. A scrapbook.hu-n egész héten át tartó kihívássorozat indult, sok-sok nyereménnyel. Kukkantsatok be ide:

(innen eljuthattok az összes kihíváshoz)



És a kreatív csapat készített egy freebie készletet is erre az alkalomra, A világ scrapbook-os szemmel címmel:

freebie kit for registered users of scrabpook.hu
/
ingyenes készlet a scrapbook.hu felhasználói részére 



Az én részem a készletből:

(az inspiráció innen jött:

És kedvcsinálónak egy oldal a készletből:

fotó: 1point4 Stúdió (2009.)

Kellemes hétvégét mindenkinek és jó scrapbookozást!!!!! ;)


Read more...

Anya és gyermek

>> 2011. május 3., kedd

A május nálunk az ünnepek hónapja: Benikém, Petim, anyukám, anyósom születésnapja, Julcsikám és az én névnapom, a házassági évfordulónk. És természetesen anyák napja és gyereknap! :-) Ez adta az ötletet a scrapbook.hu havi kihívásához, aminek címe Anya és gyermek.
Természetesen az e havi témához is készültek freebie-k, Gigi szokásos címfeliratai és az én szokásos wordartjaim. A saját részemhez a The Flower Of Naturalness blogtrain freebie-ket használtam fel, itt is nagyon köszönöm nektek, lányok, hogy hozzájárultatok!!!!!!! És ebben a hónapban már nem csak .png formátumban készítettem el őket: három rétegre bontva (háttér + idézet + díszítés) .psd és .tif formátumban is becsomagoltam. :)

Wordart freebie a scrapbook.hu regisztrált felhasználói számára
/
Wordart freebie for registered users of scrapbook.hu

letölthető a kihívásban található linkről

Két oldalt is készítettem hozzá: az elsőn én vagyok a gyerkőcökkel 2008. december 31-én - az első közös fotónk, és nagyon szeretem:

The Flower Of  Naturalness blogtrain freebie
ANNA ASPNES:
Art Play Palette Genuine
MultiMedia Flowers 1
KATIE PERTIET:
Rubber Wraps No. 3
Made with PaperFlowers No. 1


A második oldalam pedig anyukámról készült:

The Flower of  Naturalness blogtrain freebie
Tuesday's Morning Coffee by A5D
Soft Little Touch by Dido Designs

Remélem, minél többen csatlakoztok a játékhoz! :) A feltöltési határidő: 2011. május 31.

***

2011. május 7-én nemzetközi scrapbook nap lesz. Ha van kedved és időd, csatlakozz hozzánk!





Read more...

Mosoly...

>> 2011. május 2., hétfő

Ismeritek Barney-t, a dinoszauruszt? Ha nem, akkor még biztos nincs gyereketek... :) Néha szoktuk nézni a gyerkőcökkel, és aranyos dalok vannak benne. Többek között ez is, amit az oldalamon idézek (nem mernék rá megesküdni, hogy jól, mert kb. fél évvel ezelőtt hallottam.) És egy ősrégi kedvenc fotóm Julcsusbosziról - azóta csak még szebben tud mosolyogni, és bárkit le tud venni a lábáról.
Mindez Kalina új készletével készült, mert amikor visszamondtam nála a CT-tagságomat, felajánlotta, hogy nem töröl a fórumról, és ha van kedvem, akkor készítsek oldalt a készletével. Most éltem vele... ;)



a készlet:
available here @Digital Crea

És a hozzátartozó Add-on most ingyenes:

available here @Digital Crea



Posted by Picasa

Read more...

  © Blogger template Webnolia by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP