Kedves Látogató! Üdvözöllek a blogomon, ahol scrapbook alkotásaimat láthatod. 2009. márciusában találkoztam a scrapbookinggal, és azóta az életem részévé vált.
Ha tetszik, amit látsz, vagy épp ellenkezőleg: nem tetszik, és esetleg építő jellegű kritikád van számomra, ne fogd vissza magad. Szólj hozzám! Szívesen veszem! :)
.

Mosolyogj rám, édes kisfiam

>> 2011. április 14., csütörtök

Úgy szeretem ezt a számot...! :) És annyira szeretem ezt a fotót Benikémről és Petiről. És végre sikerült oldalba is foglalnom, íme:



A készlet pedig:
available here @A5D

És ha tetszik az oldal, készítettem belőle egy QP-t is, amit letölthetsz Didó freebie blogjáról:


download here @Dido's freebie blog




Read more...

RAK by Sue and Val

>> 2011. április 13., szerda

Szeretnétek megnyerni egy fantasztikus készletet????? Nincs más dolgotok, mint hagyni egy-egy kommentet Sue és Val blogján:




Read more...

Termékeny hétvége...

>> 2011. április 10., vasárnap

... van mögöttem, és végre Benikémről is készültek oldalak. Igaz, a fotók még 2008. nyarán készültek, de már régóta várnak arra, hogy felhasználjam őket... :) Sue és Vicki 52 Inspirációs készletével készültek az oldalak, íme:

52 Inspirations 2011 by Sue Cummings and Vicki Stegall
{Basics} [ link ]
{Week 12} [ link ]

52 Inspirations 2011 by Sue Cummings and Vicki Stegall
{Basics} [ link ]
{Week 14} [ link ]

És Kata nemrég megjelent készletével is sikerült egy oldalt alkotnom, Zsózsajuli az új sapijában épp rácsodálkozik a tavaszi kertre anyósoméknál. :)

A készlet:
available here @2LP



Read more...

Fogas kérdések...

>> 2011. április 9., szombat

Szokásosan elmaradásban vagyok. Mit csinál ilyenkor egy normális ember...?! Megpróbálja behozni ezt. És mit csinálok én? Csinálok egy oldalt csak úgy, hanyagolva a többit... 
Bár ha tágabban értelmezzük a helyzetet, itt is csak egy lemaradást hoztam be: most, hogy Benikémnek csütörtökön kiesett a harmadik (!) foga is, végre csináltam egy oldalt az előzőekről... ;)

 
Together mini kit by Val C. Designs
Be Inspired - April Fantasy by Val C. Designs

Read more...

100% nő,...

>> 2011. április 8., péntek

..., azaz Julcsika. Amikor megláttam Szabi új készletét, egyből tudtam, hogy megint valami csajos oldalt fogok készíteni, és azt is tudtam, hogy Zsózsajuli új sapkájában készült képekből fogok válogatni. (Igaz, az egyik fotó színét megváltoztattam, mert két fekete-fehér fotó nem mutatott jól egymás mellett, a rózsaszín-piros kombó viszont nem illett a készlet színeihez. De ez nekem most belefért...) Mutatom is, milyen lett az eredmény:


Chic&Style by Sabee's Creative World
Glass Elements by Sabee's Creative World
Lovely Sprays by Sabee's Creative World


 
És mutatom Szabi készleteit:

available here @Catscrap


Read more...

Merengő...

>> 2011. április 5., kedd

Szombaton a vasúttörténeti parkban voltunk, és bár ügyes módon a memóriakártyát nem tettem bele a gépbe, Peti irtó jó fotókat csinált a telefonjával... :) Többek között Julcsikáról, aki fáradtan heveredett le a sínek közé pihenni kicsit....


Tuesday's Morning Coffee Collab by After Five Designs


A komment:
Min töprengsz, te édes pici lány? Tán az élet nagy rejtelmein? S megfejted-e most, két éved teljes bölcsességével, fáradtan megpihenve a sínek között...? Megfejted-e egyáltalán valaha, és ha nem is, hiszed-e majd, hogy néhány pillanatban már a titok közelében jártál? Bízz magadban, bízz az ösztöneidben, hidd, hogy mindennek megvan az értelme, és éld az életed. Vedd észre a tavasz szépségét, gyűjtsd össze az erődet, állj fel és menj tovább. Mert mindig van tovább...

És a készlet:
available here @A5D

Read more...

Tavaszi megújulás...

... címmel útjára indult a következő kihívás a scrapbook.hu-n, a részletekről itt olvashattok. Újra itt a tavasz, és remélhetőleg nem csak a külső világunk, hanem mi is képesek vagyunk a megújulásra. Ez a mostani téma.

Természetesen tartozik hozzá freebie is (letölthető a kihívásban található linkről:

Wordart freebie a scrapbook.hu regisztrált felhasználói számára
/
Wordart freebie for registered users of scrapbook.hu


És mutatom az inspirációs oldalaimat:
all by me

FWP Spring Comes Softly by After Five Designs

És az első oldal képkeretét be is csomagoltam:



Read more...

Alkotok ám,...

>> 2011. április 3., vasárnap

..., csak blogolni és feltölteni nincs időm... ;) De azért a múlt héten is sikerült egy-két oldalt készítenem.

1.)
A legjobb dolgok az életben

Nekem egyértelműen a családomhoz kötődnek. Egy együtt töltött tavaszi nap, és kell ennél több...?! Hát még ha Peti is újra teljesen el tudja engedni magát, és fára mászik... ;)

52 Inspirations 2011 by Sue Cummings and Vicky Stegall
{Basics} [ link ]
{Week 13} [ link ]

A készlet meg persze Sue Cummings, gondolom, a növényből már felismerhető...

available here @Oscraps


2.)
Te + én és a tavasz

Szintén ugyanannak a napnak a fotója, apa készítette rólunk a fáról... ;)


Fresh and Sunny by Dido Designs

És Didó gyönyörű készlete:
available here @A5D


3.)
Living & Loving

Egy imádott kép a gyerekekről, még tavaly nyárról, amit még nem szkreppeltem meg...

{Living & Loving} Life by Sue Cummings

available here @Zig Zag Scrap


4.)
Pici Julcsi nagy árnyékkal. Hát nem aranyos...?! :)

Journaled No. 2 {Sweet and Simple}
{Living & Loving} Life 
by Sue Cummings

available here @Zig Zag Scrap


---   ---   ---


Véget ért a március, és véget ért A NŐ c. kihívásom is a scrapbook.hu-n. Mindenkinek nagyon köszönöm a részvételt, annyira jó érzés, amikor azt látom, hogy az általam készített wa-k mások fantáziáját is megmozgatják.
Jövő héten indul a következő kihívás, a wa-k már készen vannak, remélem, azok is tetszeni fognak majd... ;)

---   ---   ---



És a végére maradt még egy sztorim... 
A BKV ellenőrökről én eddig csak rosszat olvastam mindenhol, viszont nekem csak jó élményeim vannak velük. Az egyik ilyet osztom most meg: Pénteken, büszkén lobogtatva bérletemet mentem a metróhoz, siettem haza munka után a gyerekekhez. Az egyik ellenőr vidáman szólt utánam: "Hölgyem, lejárt a bérlete!". No igen, jött is a hirtelen felismerés, hogy biza április van. Gondolom, az arcomra is volt írva, hogy mi zajlik bennem. "Semmi gond, ha van másik." - sietett segítségemre az ellenőr. Van persze - válaszoltam -, otthon... Elnevette magát, és csak ennyit mondott: "Vigyázzon, hogy ne találkozzon ellenőrrel..."
(A történethez azért hozzátartozik, hogy éves bérletem van, gondolom, látta; de akkor is rendes volt, hogy nem kezdett el kötözködni...)



Read more...

Régi-új érzés

>> 2011. március 27., vasárnap

Munkába állásom egyik legszebb momentuma az, hogy rátaláltam a régi e-mail-jeim között Peti első leveleire. Jó érzés volt beleolvasgatni, és rátalálni rég elveszett fotókra. Az egyik ilyen képből készült ez az oldal Kata (Rainbow) hóvirágos készletével.


Snowdrop by Rainbow Design
Floral Brush No. 3 by me

A komment:
Az ember megismer valakit, szerelmes lesz, és jó esetben érzései viszonzásra találnak. Izgatottan várt randevúk, meghitt kirándulások, átbeszélgetett éjszakák. És az érzés, hogy most a helyemen vagyok. Eljön a várva várt nap, az esküvő, és a „boldogan éltek, míg meg nem haltak”... Erről szólnak a lányregények. És hogy mi van utána? Jönnek a hétköznapok, a gyerekek, az állandó időhiány. Már nincsenek randevúk, nincsenek átbeszélgetett éjszakák. Persze van helyette más: a gyerekek feltétlen szeretete; a csoda, ahogy látom apává érni a férfit; a közös kirándulások; játszóterek; a Marina-part; a Margitsziget; rohanás a száguldó motorosok után... És néha fel-felvillan egy-egy emlék a múltból, és a „de jó lenne megint...” érzése. Az ábrándozásból aztán kiragad egy apró kéz, csillogó szemek, csacsogás - és tudom, jó ott, ahol most vagyok. És aztán újra eljön az idő, a lehetőség egy kávézásra, egy mozira. Aztán előkerülnek az első levelek, régi fényképek, és rájövök, hogy még mindig ugyanúgy érzek, mint akkor, hogy a rajongás nem tűnt el, csak időlegesen átadta a helyét fontosabb dolgoknak, és csöndben várt arra, hogy eljöjjön újra az ő ideje...

A készlet:
available here @2LP

Posted by Picasa

Read more...

Julcsika, a NŐ

>> 2011. március 26., szombat

Bizony így, csupa nagybetűvel. Az sb.hu-s havi kihívás témája és Didó új készlete lökést adott, hogy végre készítsek egy ilyen oldalt is. Mert bizony Julcsikám nő a javából. Mióta őt látom, kezdek hinni abba, hogy ez genetikailag kódolt. Mert amilyen szinten mindezt űzi, az biztos, hogy nem tanult dolog - kiváltképp nem tőlem tanult... ;)

Sisters by Dido Designs
Kész címfeliratok 2. - Budaházi Brigitta

És mutatom is őket:
available here @A5D


A komment:

Julcsikám. A NŐ. Így, csupa nagybetűvel. Ha meghallom ezt a szót, te jutsz róla eszembe. Amióta megtanultál járni, azóta látom, hogy mit is jelent nőnek lenni. No meg azt is, hogy mit jelent egy igazi nő anyjának lenni... Még épp csak az első lépéseidet tetted meg, amikor Gergő jelenlétében apa a kezét nyújtotta feléd, hogy el ne ess. Nem tette zsebre, amit tőled kapott... Ha Gergő megjelenik nálunk, kihúzod magad, és vonulsz... Nem tudom, honnan veszed ezeket a dolgaidat, egyre inkább hiszek abban, hogy erre születni kell. Hihetetlenül fifikás vagy, képes vagy úgy irányítani az egész családot, hogy szinte észre sem vesszük. Az, hogy apát az ujjad köré csavarod, nem meglepő, de mindig elcsodálkozom, amikor meghallom Benike hangját: „Julcsikám, ezt szeretnéd? Julcsikám, erre gondoltál?” Azt mondják, hogy egy nő mellé férfi kell, hogy kiteljesedhessen női mivolta. Szerintem pedig kell még hozzá egy kislány is, aki ízig-vérig nő, aki mellett az anyjának sincsen más választása, mint hogy azzá váljon...


Read more...

  © Blogger template Webnolia by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP