Kedves Látogató! Üdvözöllek a blogomon, ahol scrapbook alkotásaimat láthatod. 2009. márciusában találkoztam a scrapbookinggal, és azóta az életem részévé vált.
Ha tetszik, amit látsz, vagy épp ellenkezőleg: nem tetszik, és esetleg építő jellegű kritikád van számomra, ne fogd vissza magad. Szólj hozzám! Szívesen veszem! :)
.

Hogyan készült - 35 dolog rólam

>> 2010. november 15., hétfő

Nagyon-nagyon köszönöm a sok kedves hozzászólást az előző bejegyzésemhez, el sem tudom mondani, hogy mennyire jól esett!!!! :)

Többen kérdeztétek, hogy hogyan készült a 35-ös alakban írt szöveg. :)

1.
Létrehoztam egy új fájlt és kiválasztottam egy olyan betűtípust, ami elég kövér ahhoz, hogy jól lehessen bele írni. Én a Berlin Sans FB Demi-t választottam, félkövérre (Bold) állítottam, és a karakterek közötti távolságot is lecsökkentettem (-60), mert azt akartam, hogy összeérjen kicsit a két szám:


2.
Elhelyeztem a papíron úgy a számot, ahogy a szöveget szeretném látni, nekem úgy tetszett, hogy kicsit ki is lógjon a képből. Ezután a Ctrl billentyűt nyomva tartva rákattintottam a réteg bélyegképére, ezzel kijelölte a számot. Majd a kijelölés eszközt kiválasztva, jobb egérklikk és kiválasztottam a Munkagörbe létrehozása-t.


3.
Kikapcsoltam a szám rétegét (a bélyegkép előtti szem ikonra kattintva), így már látszik a Munkagörbém. Kiválasztottam a Szöveg eszközt, és a kurzort a munkagörbe területére vittem. Amikor a kurzor képe megváltozott, belekattintottam, és már gépeltem is a szöveget. (Sajnos nem tudom lementeni a képernyőt a megváltozott kurzor képpel, de ha ráviszitek a munkagörbe területére, észre fogjátok venni... :D)

Read more...

35 dolog rólam

>> 2010. november 14., vasárnap

Ma lettem 35 éves, erre az alkalomra készítettem magamnak ezt az oldalt:

papír: Vinnie Pearce - Pieces of Me (átszínezve)
keret: Krissz - Filmstrip
virág: TaylorMade Designs - In Moderation add-on
szív: TaylorMade Designs - Heartstrings
be yourself felirat: TaylorMade - Mere Modesti add-on

A komment:
1. alapvetően zöld a szemem, de zöld ruhában kifejezetten kéknek látszik 2. a hajam besötétedett és hullámos lett a szülések után 3. éjszakai bagoly vagyok 4. szeretem a verseket 5. rengeteg dalszöveg van a fejemben 6. nagyon végletes tudok lenni 7. szeretem a tejes teát 8. utálom a tökfőzeléket 9. “rendetlenségben” dolgozom, de a leadott anyagaim mindig áttekinthetőek és érthetőek  10. utálom, ha valamit nem tudok tökéletesen megcsinálni 11. rengeteg dolog érdekel, ezért sokszor csapong a figyelmem 12. nem tudok autót vezetni - de szeretnék megtanulni 13. történelem szakon kezdtem, de otthagytam 14. az egyetemen statisztikát tanítottam alsóbb éveseknek 15. vizsgán egytlen egyszer kockáztattam, az államvizsgámon, és bejött 16. soha nem tudtam puskázni, egyszer le is buktam, bár elő se vettem a puskámat 17. a diplomámhoz szükséges második nyelvvizsgámat eszperantóból szereztem meg 18. amikor felköltöztem Budapestre, az első három évben 6 helyen laktam 19. a második házasságomban élek 20. reggel rögtön ébredés után ennem kell 21. szinte mindig emlékszem az álmaimra reggel, és nagyon meg tudják határozni a hangulatomat 22. hatalmas megfelelési kényszer van bennem 23. szeretem a 13-as számot, annak idején ezt a születésnapomat vártam leginkább - de nem történt semmi... azóta nem izgat, hogy épp hány éves vagyok 24. imádom a meglepetéseket - én voltam az a gyerek, akinek el kellett árulni, hogy hová lettek eldugva a karácsonyi ajándékok, hogy nehogy véletlenül megtaláljam 25. gyerekként egyszer kijavítottam anyukám német dolgozatait - a legtöbb ember egyest kapott, csak néhány szerencsés  kapott kettest 26. huszonévesen nagyon szerettem volna gyereket, végül Benikém 30 éves korom után született, és ma már örülök, hogy így történt 27. nem igazán kötődöm helyekhez, az a fontos, hogy együtt legyek azokkal, akik fontosak nekem 28. bár sok embert kedvelek, kevés barátom van, de velük bármilyen hosszú idő után azonnal „fel tudom venni a fonalat” 29. érdekel a pszichológia, az ezotéria, „tisztánlátó”-nál is jártam már 30. nem érzem magam öregnek, csak az a furcsa, hogy most már én is annyi idős vagyok, mint akiket 18 évesen már öregnek gondoltam... 31. amióta a gyerekek megszülettek, most voltunk először kettesben ebédelni Petivel, és ennek ellenére úgy gondolom, hogy átlagon felül jól működik a kapcsolatunk 32. bár mindig szívesen meghallgatom mások véleményét, és hajlandó vagyok változtatni is az álláspontomon, azt nem tűröm el, ha valaki meg akarja mondani nekem, hogy mit tegyek 33. szeretek olyan emberekkel beszélgetni, akik másképp látják a világot, mint én, mert segítenek kicsit tágítani a korlátaimon 34. imádok olvasni, és imádok írni 35. sok dolgot elértem 35 éves koromra, de legbüszkébb a családomra, a férjemre, a gyerekeimre vagyok - ez volt az én álmom

Read more...

Scrapbookozz velünk e-magazin

>> 2010. november 13., szombat

Megjelent a Scrapbookozz velünk e-magazin legújabb száma. A III. évfolyam 3. számának fő témája nem más, mint a tél és a közelgő ünnepek, s ezen kívül számos tipp és trükk, technika és olvasnivaló, interjúk, ötletek és inspirációk találhatók újságunkban.



Íme egy kis ízelítő a tartalomból:

  • Vendégsarok: Reflektorfényben Kristi Contes
  • Bemutatkozik két vendég kreatív csapattagunk: Beszteri és Icka
  • Antal Ilona: A fotózás alapjai
  • Thurzó Katalin: Ceruzarajz fotóból
  • Dobos Tímea és Jóné Fürj Andrea: Háttérkészítés saját kezűleg
  • Kovácsné Hámos Beáta: Scrapbookozás a karácsonyi készülődés alatt is
  • Somogyi Janka: Ünnepi fontok
  • Budaházi Brigitta: Gordiuszi megoldás szalagokra
  • Könyvajánló: We Dare You
Jelentkezz be a Scrapbook.hu Fórum/Galériájába (ha még nem regisztráltál, gyorsan tedd meg!), és töltsd le saját példányodat a Magyarországon egyedülálló 40 oldalas újságból - ingyen!


A magazinban található linkekről letölthetők az alábbi freebie készletek is:




Kellemes olvasgatást, és örömteli alkotást kívánok
az egész Kreatív Csapat és szerkesztőség nevében!

Read more...

CAPTURED MOMENTS és RAK by Timo Designs

>> 2010. november 10., szerda

Az Art Journaling úgy látszik fertőz... :) Timi új készlete is ennek a jegyében készült:

available here @Scrapinsider

Mit mondjak? Szerelem volt első látásra, ugyanakkor hatalmas kihívás is nekem. Nem igazán szoktam ennyire erőteljes színekkel alkotni. Kellett egy kis idő a ráhangolódásra, de megérte, mert nagyon élveztem... :) 
És egy kis magyarázat az oldalamhoz: Latyika a kutyánk, aki anyukám felköltözése miatt Ickáékhoz került - itt is írom, hogy mennyire hálás vagyok nektek, Icka!!!!! :D. Hatalmas utazó ám ez a pici kutya: Pécsről került Vásárosnaményba, majd onnan Ickáékhoz. Az ő életéről szól az oldal, Icka gyönyörű fotójával illusztrálva.

Captured Moments by Timo Designs
fotó: Icka
fonts: CK_Alis_Hand_Office, False Advertising, Rough_Typewriter, fabianestem

A komment:
Latyi számunkra ismert élete egy kapualjban kezdődött. Egy kopott zsákból árulták, és Flóra csak azt akarta elérni, hogy kicsit kedvesebben bánjanak vele. De pár perccel később már fizette is ki érte a pénzt, és ezzel kezdetét vette közös életük. Első felvonásként egy pécsi albérletben élte a jólnevelt, szófogadó kutyák életét.
Majd egy országot átszelő nagy utázást követően Vásárosnaményba került. Anyuhoz kerülésekor Marcival, a gyönyörű vörös macskával osztotta meg a házi kedvenc szerepét, de nemsoká egyedül maradt. A jólneveltséget és szófogadóságot hamar sikerült levetkőznie, és egyértelműen ő lett az úr a háznál. Szomorú szemeivel, pajkosságával persze sokmindenkit meghódított, a szomszéd néni ebédjének legjobb falatai is az ő tálkájában kötöttek ki. És ő nagyon élvezte az elkényeztett kedvenc szerepét.  
A gyerekek születésével hódolóinak száma tovább emelkedett, bár Julcsika túláradó szeretetét és figyelmességét néha „hirtelen jött elfoglaltságokkal” hárította el. 
Az évek teltek-múltak, és bár egyre több ősz szál lepte el bundáját, ugyanolyan játékos, kajla, imádnivaló kutya maradt, mint kölyökkorában volt.
Aztán eljött az idő, amikor anyunak költöznie kellett, és neki új helyet kellett találni. Szerencsére sikerült, bár ez újabb hosszú utazással járt: Latyi jelenleg Székesfehérváron éli tovább életét. Öregkorát Sárival, a fiatal németjuhász kutyával osztja meg.  
És hogy ez a végső állomás-e? Ki tudja? Az élet útjai kifürkészhetetlenek...

És ha megtetszett a készlet, nincs más dolgod, mint hagyni egy megjegyzést Timi blogján, és bízni abban, hogy Mr. Random melléd szegődik... :D

*** *** ***

És megmutatom, hogy milyen gyönyörű képeslapot kaptam a múlt héten Judittól:

card by szrjudit

Nagyon meghatottál Judit, köszönöm szépen!!!!!! :)

Read more...

VANILLA SKY by Jo Hanna

>> 2010. november 9., kedd

JoHanna új készletét nagyon szeretem, ezek a színek közel állnak hozzám:

available here @2peas

Az oldalaim:
Picture Perfect Vol. 3 by Jo Hanna
Vanilla Sky by Jo Hanna




Read more...

És még mindig elmaradásban...

>> 2010. november 6., szombat

..., de jövök, mutatok pár oldalt... :)

KIHÍVÁSOKRA
készült ez az oldalam, egész pontosan kettőre. Az sb.hu-n Didó indította a harmadik színinspirációs kihívását. Nekem ez volt életem elsője, amin részt vettem. Nekikezdtem először, de semmi jó nem sült ki belőle, igazából nem sikerült ráéreznem a színekre, bár nagyon tetszettek. Aztán olvastam a CEWE-n a heti kihívást, és összeállt a kép... Mégpedig ez:

Placid by Vinnie Pearce
New by Vinnie Pearce
Decorative Grungy Frames by Vinnie Pearce
Fallen Sun by TaylorMade
papírok - saját


Alig láthatóan van két idézet:
A halottak az élők emlékezetében élnek tovább. (Cicero)

És egy Zorán szám refrénje:
Kell ott fenn egy ország
Mely talán ránk is vár
Kell ott fenn egy ország
Amit senki nem talál
Kell ott fenn egy ország
Mely bárkit átölel
Kell ott fenn egy ország
Amit sosem rontunk el

A komment:
Olyan rég volt már, hogy itt voltatok velem, de az útravaló, amit tőletek kaptam, mindig elkísér. A szeretet, ami nem ajándékokban mérhető. A frissen sült rántott csirke illata. A meleg, habos tehéntej. Esztókám - még ma is hallom a hangotokat, ahogy így szóltok nekem. Vigyázz magadra, Esztókám... Ez volt az utolsó mondat, amit hallottam tőled, nagyapa. És vigyáztam. És vigyázok ma is, mert ti vigyáztatok rám oly sokáig. Mert ti vigyáztok rám még most is. Szeretlek benneteket!



VAL C. DESIGNS

Val áttette székhelyét a ZigZagScrap-re, és ráadásnak két új készlettel is jelentkezett:

available here @ZigZagScrap

És az oldalam egy ősrégi fotóból:

fotó: Marika Fotó (2006.)

available here @ZigZagScrap

És egy szintén nem újkeletű fotóval készült oldal:



És még mindig Val-hoz kapcsolódóan: Corinna blogján találhatsz egy freebie sablont, amit ha letöltesz és oldalt készítesz vele, nyerhetsz egy 3$-os kupont Val boltjába. És ráadásként minden résztvevő megkapja Corinna gyönyörű WA-készletét.

download here @Corinna's blog

És ha már digitális scrapbook nap (iDSD) van ma, akkor a ZigZagScrap is indított egy blogtrain-t, Val blogjáról is letölthettek egy freebie-t és megtaláljátok a további elérhetőségeket:

download here @Val's blog




Read more...

CHRISTMAS 2010 by Sue Cummings

>> 2010. november 2., kedd

Sue vendég dizájner a Scrapinsider-en. Ezt a készletet készítette erre az alkalomra:

available here @Scrapinsider

Én egy nem kifejezetten szokványos karácsonyi üdvözlőlapot készítettem belőle, Benikém tavalyi fotójával:

fotó: 1point4 Stúdió (2009.)


Read more...

Elmaradásban...

>> 2010. október 31., vasárnap

... vagyok mindennel, a költözés kicsit túlnőtt rajtunk. De azért alkottam ám, csak nem jutott időm mutogatni őket... :)

NAPTÁR - CEWE játék

Beni születése óta saját készítésű naptárunk volt, kivéve a tavalyi évet, pedig hát a scrapbook erre is alkalmas lenne. Hallgattam is miatta eleget - hozzáteszem, teljesen jogosan. Szóval gyorsan készítettem is egy naptár-oldalt, hátha rám mosolyog a szerencse... 

(a hozzávalókat majd pótolom)


GRATITUDE Collab by Sue Cummings and EHStudios

Sue és Elisa egy gyönyörű készletet készítettek közösen, külön-külön is nagyon szeretem őket, és hát a közös készletben sem csalódtam... :)

available here @Oscraps

És az oldalam:

fotó: Marika Fotó (2006)


Didó pontgyűjtő kihívásán megkaptuk a további feladatot: az elkészült képből vegyük ki a hátteret, és lássuk, így milyen lesz az oldalunk. Bár nem lett rossz így sem az oldalam, azért az eredeti jobban tetszik, nekem így már túl élénk az a kevéske kis rózsaszín, ami benne van... (Na, igen, nem vagyok egy nagy rózsaszín rajongó... :D) De mutatom is:


OCTOBER 31st by Red Ivy Design

És közben Alice is új készlettel jelentkezett, amivel engem nagyon levett a lábamról... :)

available @2LP and @SDD

És egy nagyon egyszerű oldal, egy kedvenc Zorán számmal és egy tegnapelőtti fotóval... :)



Read more...

TIME MACHINE by Dido Designs

>> 2010. október 28., csütörtök

Először is köszönöm a sok biztatást Julcsikával és a munkábaállással kapcsolatban. Julcsus amúgy nem megy bölcsibe, anyukám fog rá vigyázni... :D
És elnézést kérek mindenkitől, hogy ennyire eltűntem, se blogokon, se galériákban nem igazán nézelődtem mostanában. Anyukám költözését intézzük éppen, és ez elveszi minden időmet. :) Lassan túlleszünk rajta, és akkor aztán ontom majd a kommenteket... :D

És akkor jöjjön Dia új készlete, amivel ugyan késve, de azért sikerült oldalt is készítenem. De mutatom először a készletet:

available here @A5D

És az oldalam:

fotó: 1point4 Stúdió

Read more...

Újabb készletek - Mörjike és JoHanna

>> 2010. október 26., kedd

ABANDONED OFFICE by Mörjike

Mörjike a múltkori csodás papírkészletéhez most elkészítette az elemeket is. Mutatom:

available here @LDD

És ha már iroda, akkor egy munkahelyi fotóval készítettem oldalt, ami még 2006. januárjában készült. Nem ma volt. Viszont aktuális, hisz elvileg december közepétől - gyakorlatilag a szabik miatt februártól - újra dolgozom:
Abandoned Office by Mörjike

A komment:
2006. január. Az iroda, a munkatársak. A “napi robot”. Hajnali kelés, röhanás a munkahelyre, hogy 7:00-ra bent legyek. Egy kávé, és ráhangolódás a munkára. Aztán a telefonok, az SAP, a CO-rendelések, a költséghelyek, az elszámolások, az árjegyzék, a hatalmas Excel-táblák, a SZIR. Szavak, amik másnak semmit nem jelentenek, de nekem ez volt az életem. Aztán jött Beni, és anya lettem. És ezek nekem is csak szavak lettek, persze hozájuk kapcsolt rengeteg emlékkel. Megváltoztam. Megváltozott az életem. A gondolkodásom. És változott a cég is. Jogi szétválasztás, új osztályvezető, új kollégák. Aztán a nyár végén a ráébredés, hogy nincs más megoldás, újra dolgoznom kell... És a félelem, hogy hogy fogom venni az akadályt. Persze, tudom, más is öszeegyezteti a munkát és a családot, én is össze fogom. De biztosan kemény időszak lesz, amíg beállok erre az új “létformára”. A szívem mélyén ugyanakkor várom is: új kihívás lesz, és ezért érdekes. Újra emberek között leszek, ami már kicsit hiányzott is. De nehéz lesz elengednem Benike után most már Julcsikámat is. Hiányozni is fog az a sok együt töltött idő, amit már nem fogok tudni nekik megadni... 
És egy idézet:
Képzeld el, hogy az élet egy játék, amiben öt labdával zsonglőrködsz. A labdák neve: munka, család, egészség, barátok és tisztesség. Mindegyiküket a levegőben tartod. Ám egy nap megérted, hogy a munka gumilabda. Ha leejted, felugrik. A többi ... üvegből van. Ha az egyik lepottyan, megmásíthatatlanul megkarcolódik, megreped vagy akár ezernyi darabra is törhet.
James Patterson
NEEDFUL THINGS VOL. 2 by Jo Hanna

Erről meg el is feledkeztem, ide a blogra nem tettem fel. Múlt héten jelent meg:

available here @2peas

És az oldalam, ismét egy thasos-i fotó, mert annyira megfogott a hangulata:

::: credits :::


Read more...

  © Blogger template Webnolia by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP