Kedves Látogató! Üdvözöllek a blogomon, ahol scrapbook alkotásaimat láthatod. 2009. márciusában találkoztam a scrapbookinggal, és azóta az életem részévé vált.
Ha tetszik, amit látsz, vagy épp ellenkezőleg: nem tetszik, és esetleg építő jellegű kritikád van számomra, ne fogd vissza magad. Szólj hozzám! Szívesen veszem! :)
.

Változások

>> 2010. május 17., hétfő

Mit mondjak, beleszerettem az Art Journaling stílusba, és már amúgy is untam a blogom kinézetét, úgyhogy átvariáltam kicsit az utolsó oldalam stílusában. No, azért ez nem azt jelenti, hogy most már csak ilyen oldalakat fogok készíteni. Ez a stílus - legalábbis nekem - nem az egy oldal egy nap alatt tempót jelenti. Imádtam csinálni, de kiszív, mert szívemet, lelkemet, gondolataimat, teljes valómat bele kell adnom. Kiadtam magamból egy csomó mindent, ami miatt könnyebb, ugyanakkor újra fel kell töltődnöm, ihletet kapnom, mielőtt belekezdenék egy új oldalba. De valami elkezdődött... :)

És bekapcsolódtam én is a világhálóba, úgyhogy az oldalsávba felkerült pár új ikon is:

Facebook: igazán nem ismerem még, bár már elég régen regisztráltam. Talán egyszer majd lesz időm felfedezni. Mindenestre fenn vagyok, itt megtalálsz, ha keresnél... :)

Twitter: akkor regisztráltam, amikor az Oscraps-on meghirdették, hogy ha valaki a követőjük lesz, akkor ingyen övé lehet az új collab. Azóta használom, és nagyon sok lehetőség rejlik benne: információ, akciók, friss blogbejegyzések, stb.

Tumblr: ezt az ötletet pedig Szabinál láttam, itt is köszönöm neki! :) Szinte minden galériában vannak kedvenceim, amit aztán rendszeresen elfelejtek megnézni. Vagy találok egy blogot, egy oldalt, ami tetszik, de a blogomat nem akarom terhelni vele, így aztán később elfeledkezem róla, vagy eszembe jut ugyan, de nem tudom, merre keressem megint. Erre hoztam létre ezt az oldalt.


Read more...

Where scrapbooking ideas come from?

- ingyenes tanfolyam a GIS (Get it scrapped) oldalán. Ez egy 12 leckéből álló sorozat, ha beszélsz kicsit angolul, érdemes jelentkezni. Az első két leckét olvastam eddig, és azok nagyon érdekesek voltak. :)

Read more...

Könyvajánló

>> 2010. május 14., péntek

Nagyon köszönöm a sok-sok kedves hozzászólást az előző oldalamhoz, itt is, és a galériában is! :) Többen írtátok, hogy tetszett az idézet, úgyhogy megmutatom, honnan származik. Az én életemben ez alapvető mű lett, mióta kb. 5 évvel ezelőtt megismerkedtem vele. Mély, elgondolkodtató, mindig ad valami újat. Értékes gondolatok, útmutatás, amibe elég belelapozni, egy-egy szakaszt elolvasni, és aztán önmagamba mélyedve elgondolkodni. Feltölt. Szeretem. Íme:


Hihetetlen, hogy újonnan nem lehet kapni. Antikváriumban is csak előjegyeztethető... :( Pedig 2003-ban újra kiadták, azt gondoltam, most már kapható. Emlékszem, én is hónapokat vártam rá, mire sikerült megszereznem. De ha valakit érdekel, akkor érdemes próbálkozni:

Hankiss János: Hajnali három - Habfürdő, Gondolat Kiadó, 1988 (ISBN 963 281 838 1)
Hankiss János: Hajnali három, Magyar Könyvklub Rt., Springer Tudományos Kiadó, 2003 (ISBN 963 547 958 1)

Read more...

Az én világom - Scrap Your Story #01

>> 2010. május 13., csütörtök

Az előző bejegyzésemben már beszéltem erről az ingyenes tanfolyamról. Nekem szükségem van ilyen jellegű oldalak készítésére, amióta gyerekeim vannak, elhanyagolom a lelkem, és ilyenkor kénytelen vagyok megállni, elgondolkodni, és sokkal nyugodtabban tudom folytatni az utam. :)
És az oldalamon már látszik a tegnapi galéria-nézegetés hatása... :) Szinte egy tenyérnyi hely sincs szabadon, de nekem ez most így tetszik. Kíváncsi vagyok, ti mit szóltok hozzá...


Pieces of me by Vinnie Pearce
Romance Me by Vinnie Pearce
Sparkle stitches by Vinnie Pearce
Wishes and Dreams collab by Vinnie Pearce and Kitty Designs
Fraction de seconde by Val C. Designs and EH Studios
Love a lot by Jopke D. (recolored)
Whisper Wings by C. Borgfeld
Dandelion 2 by Leslie B
[GSO - DST]


A magamról írottak nem nagyon látszanak, de ezek úgyis magamnak szólnak, így inkább nem másolom ki. Viszont a fekete részen van egy idézet, amit nagyon-nagyon szeretek, ezt megosztom veletek: 
Úgy élj, hogy visszanézhess.
... Okosan élj. De főleg: szépen. Gazdagon, ne a szó anyagi értelmében.
Ahogy a vonuló vadak hagynak nyomot maguk után, úgy hagyj te is. Hogy rád találjanak, ha keresnek. Hogy rád találhasson, aki keres. Hogy ne felejtsék el a vonulásodat.
Jeleket hagyj a világban, téged jelzőket. Gondolatokat, melyek rád mutatnak. Emlékeket, bármilyet, csak markánsak legyenek.
Az iskola unalmára vagy az egyetem sivárságára visszaemlékezni, mi más ez, mint előlegezett öregség? De ha a szokások, dáridók, mosolyok, könnyek, félelmek és elégtételek váltogagatják egymást, ha egyetemi bálok zenéje cseng fel emlékezetedben, lányok arca, szemük tágulása, muris kalandok, akkor jól éltél.
Akkor éltél helyesen.
Úgy élj, hogy minden pillanatod méltó legyen a felidézésre. Úgy élj, hogy ha leszáll az este, a vaksötét múltban millió szentjánosbogár foszforeszkáló fénypontja égjen.
Úgy élj, olyan megfontoltan, okosan és szépen, hogy még az elmúlás fájdalmát is eltakarja a jóleső emlékek felizzó melege.   (Hankiss János)



Posted by Picasa

Read more...

Art Journaling

>> 2010. május 12., szerda

Eltűntem kicsit, ennek legfőbb oka az, hogy anyukámnak készítettem a szülinapjára egy fotókönyvet, és mint mindent, ezt is az utolsó utáni pillanatban találtam ki... :) Nyugodtan írhatok róla, mert nem számítógépezik, így tutira meglepi lesz... :)
És ahogy készítettem a fotókönyvet, rájöttem, hogy új dolgokat kellene tanulnom, mert kezdem nagyon egysíkúnak érezni, amit csinálok. Kell egy kis változás. 
Imádom a DesignerDigitals stílusát is, egy-két oldalt biztosan fogok liftelni onnan. (Persze azért nem akarok teljesen elszakadni attól, amit csinálok, de a családi emlékek megörökítéséhez közelebb áll ez a stílus.)
És ahogy bóklásztam a galériájukban, rátaláltam erre: ART JOURNALING. Szerelem első látásra. Imádok írni, bár mostanában kevés a kommentes oldalam, de ez inkább az időhiány és fáradtság számlájára írható. És ugyan ez nem (feltétlenül) a családi emlékek megörökítésére alkalmas ág, de önkifejezés, művészet, lélektan, minden-minden belevehető... :)
És innen pedig eljutottam a GET IT SCRAPPED honlapjára, ahol további kincsekre bukkantam. A kedvencem ez az ingyenes tanfolyam: SCRAP YOUR STORY.
Szóval élek, vagyok, és nemsokára jelentkezem majd! :)

Read more...

Anyák napja...

>> 2010. május 7., péntek

Két új anyáknapi készletet hoztam:

1.) FOR MUM by Stacy's Back Door Designs:

available here @ScrapMatters

Az oldalamat anyukámnak készítettem, és @nne gyönyörű oldalát lifteltem. A komment túl személyesre sikeredett, így használtam a Kata által ajánlott Lorem Ipsum generátort, köszi, Kata az ötletet!



2.) MAMA LIKES THE ROSES by Studio of Jo Hanna:

available here @Divine Digital

Az oldalaim:



sablon: Simple and Clean no3 by Sabrina's Creations
fotó: 1point4 Stúdió (2009.)

Read more...

Template #06

>> 2010. május 3., hétfő

Szégyellem magam, mert megint olyan sok kedves kommentet kaptak az oldalaim az SV-n, én meg alig kommenteltem mostanában. Próbálom mindig utolérni magam, és ahogy van időm, megyek én is kommentelni, ha nem is a galériában, legalább a blogokon (ott nincs a 30mp-es időkorlát...)
Megjött a jó idő, és napközben sokat vagyunk lent a játszótéren, így már nem a gép előtt töltöm időm nagy részét (ha itthon vagyunk, akkor lopva-lopva tudtam egy-egy kommentet írni jártamban-keltemben a gép előtt...). Másrészt Julcsusi alvási szokásai most vannak változóban. Eddig délutánonként nagyjából egyszerre aludtak a gyerekek, és ilyenkor volt időm gépezni. Most viszont Julcsikánk bevezette azt, hogy csak 5 körül alszik el, ennek következtében viszont kitolódott az esti alvásidő is. És én meg általában elalszom velük altatás közben... :D
Most kivételesen nem aludtam el, úgyhogy megcsináltam a mai "kedvenc" oldalamat templétnek, hátha tudjátok használni. :) Egy kis engesztelő ajándék... :D

And a little freebie... :) If you use it, I'd love to see your page so leave a comment and a link here, please! Thanks!



DOWNLOAD

Posted by Picasa

Read more...

Loholok...

... magam után, és remélem, egyszer majd utólérem magam... Szóval újabb készleteket hozok, amik még a múlt héten megjelentek, csak sajnos időhiányban nem blogoltam róluk:

1.
Jelentkeztem egy OKC-ra, mert annyira megtetszettek a papírok, hogy nem tudtam neki ellenállni:

available here @Divine Digital

És az oldalaim:

Az első oldalt Juditnak és Timinek készítettem, az első találkozásunkkor készült fotóból. Meglepinek szántam nekik, azért is nem írtam bővebben a blogon a margitszigeti kalandunkról, de aztán egy másik oldalam készlete hamarabb jelent meg, így végül megmutattam nekik az első, "nagy durranás" oldalt is... Remélem, nektek is tetszik majd:



Enchanted Paper Pack by Garden Girl Designs @Divine Digital
Simple Charm by Leiko Beck Designs
On this day by Paislee Press Designs
Curiouser & Curiouser - a Paislee Press and Joanne Briseboise collab
TypeWriter Overlay by Kitty Designs

[GSO - DST]

A második oldalam pedig Niki csodás fotójából készült, itt is köszönöm neki, hogy megosztotta velünk:

Enchanted Paper Pack by Garden Girl Designs @Divine Digital
Vintage Florals and Harvest Spice by Shabby Princess
Composure :: Plus by Taylor Made
Autumn Flourish by Taylor Made and Leora Sanford

---

2.
Aztán még pénteken jelent meg Gabs új készlete is, de már nem volt energiám feltenni a blogra...

available here @Scrappity-Doo-Dah

Az oldalaim:






A fotó szintén a Margitszigeten készül, boszikámon a Timitől kapott új kalapja van. Nagyon csajszis benne... :D

---

3.
És az egyetlen oldal, amit sikerült elkészítenem az SV nemzetközi scrapbook napi kihívás-sorozatára (pedig nagyon jó kis kihívások voltak, szerintem egyet-kettőt elkészítek még így határidő után...). Mollee Válassz hármat! kihívására készült az oldal, az én választásom (1) a saját készítésű háttérre, (2) a szívre és (3) a gombra esett. És felhasználtam Mörjike LDD Apprentice Program-os készleteit, remélem, még tudtam vele segíteni neki, és belefértem a határidőbe... Az első ovis anyák napját örökítettem meg, fotó ugyan nem készült, de egy tavaly decemberi közös fotónkat használtam fel hozzá.



:: credits ::
fotó: 1point4 Stúdió

Read more...

A szerencse kegyeltje...

Karácsony környékén már volt egy szerencse-szériám, amikor rengeteg készletet nyertem, és úgy tűnik, Fortuna ismét kegyeibe fogadott... :)

Először is Che (Che Yang Designs) nyitási akcióján nyertem egy 10$-os kupont. Az már az én szégyenem, hogy észre sem vettem. Csak a napokban pont kommenteltem az egyik oldalát a DST-n, amikor írt egy üzenetet, hogy küldjem el neki a mail-címemet... :( El sem tudom mondani, mennyire szégyelltem magam. Pedig rendszeresen olvasom a blogját, de mostanában csak az oldalait nézegettem.
Na, gyorsan el is költöttem ám a nyereményem, és ezeket a csodákat vettem:

 
Che Yang Designs @Memory Scraps

A következő meglepetés az volt, hogy a blendinges Oscraps-os kihíváson is nekem kedvezett a szerencse (ezt az oldalt készítettem), és 5$-os kupont nyertem a Merkeley Designs boltjába. És itt vannak a választottjaim:


És a harmadik meglepetés pedig az volt, hogy a DSC-n én nyertem az áprilisi GSO-t (ezzel az oldallal). Itt is 5$ volt a nyeremény... :) És ezeket vettem belőle:



Annyira örültem. No persze nem tudom, hogy mikor lesz időm bármelyikkel is alkotni, de előbb-utóbb össze fog jönni... :D


Read more...

Template #5

Ahogy megígértem, itt a templét, amit végre sikerült becsomagolnom és egy előkét csinálni neki... :) Hétvégén sajnos nem nagyon jutok géphez, ilyenkor aztán csúszik minden. (Még a scrapbook.hu  nemzetközi scrapbook napra szervezett kihívásaiból is csak egyre sikerült beneveznem, amit nagyon-nagyon sajnálok...)



Read more...

  © Blogger template Webnolia by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP