Kedves Látogató! Üdvözöllek a blogomon, ahol scrapbook alkotásaimat láthatod. 2009. márciusában találkoztam a scrapbookinggal, és azóta az életem részévé vált.
Ha tetszik, amit látsz, vagy épp ellenkezőleg: nem tetszik, és esetleg építő jellegű kritikád van számomra, ne fogd vissza magad. Szólj hozzám! Szívesen veszem! :)
.

Könyvajánló

>> 2010. május 14., péntek

Nagyon köszönöm a sok-sok kedves hozzászólást az előző oldalamhoz, itt is, és a galériában is! :) Többen írtátok, hogy tetszett az idézet, úgyhogy megmutatom, honnan származik. Az én életemben ez alapvető mű lett, mióta kb. 5 évvel ezelőtt megismerkedtem vele. Mély, elgondolkodtató, mindig ad valami újat. Értékes gondolatok, útmutatás, amibe elég belelapozni, egy-egy szakaszt elolvasni, és aztán önmagamba mélyedve elgondolkodni. Feltölt. Szeretem. Íme:


Hihetetlen, hogy újonnan nem lehet kapni. Antikváriumban is csak előjegyeztethető... :( Pedig 2003-ban újra kiadták, azt gondoltam, most már kapható. Emlékszem, én is hónapokat vártam rá, mire sikerült megszereznem. De ha valakit érdekel, akkor érdemes próbálkozni:

Hankiss János: Hajnali három - Habfürdő, Gondolat Kiadó, 1988 (ISBN 963 281 838 1)
Hankiss János: Hajnali három, Magyar Könyvklub Rt., Springer Tudományos Kiadó, 2003 (ISBN 963 547 958 1)

Read more...

Az én világom - Scrap Your Story #01

>> 2010. május 13., csütörtök

Az előző bejegyzésemben már beszéltem erről az ingyenes tanfolyamról. Nekem szükségem van ilyen jellegű oldalak készítésére, amióta gyerekeim vannak, elhanyagolom a lelkem, és ilyenkor kénytelen vagyok megállni, elgondolkodni, és sokkal nyugodtabban tudom folytatni az utam. :)
És az oldalamon már látszik a tegnapi galéria-nézegetés hatása... :) Szinte egy tenyérnyi hely sincs szabadon, de nekem ez most így tetszik. Kíváncsi vagyok, ti mit szóltok hozzá...


Pieces of me by Vinnie Pearce
Romance Me by Vinnie Pearce
Sparkle stitches by Vinnie Pearce
Wishes and Dreams collab by Vinnie Pearce and Kitty Designs
Fraction de seconde by Val C. Designs and EH Studios
Love a lot by Jopke D. (recolored)
Whisper Wings by C. Borgfeld
Dandelion 2 by Leslie B
[GSO - DST]


A magamról írottak nem nagyon látszanak, de ezek úgyis magamnak szólnak, így inkább nem másolom ki. Viszont a fekete részen van egy idézet, amit nagyon-nagyon szeretek, ezt megosztom veletek: 
Úgy élj, hogy visszanézhess.
... Okosan élj. De főleg: szépen. Gazdagon, ne a szó anyagi értelmében.
Ahogy a vonuló vadak hagynak nyomot maguk után, úgy hagyj te is. Hogy rád találjanak, ha keresnek. Hogy rád találhasson, aki keres. Hogy ne felejtsék el a vonulásodat.
Jeleket hagyj a világban, téged jelzőket. Gondolatokat, melyek rád mutatnak. Emlékeket, bármilyet, csak markánsak legyenek.
Az iskola unalmára vagy az egyetem sivárságára visszaemlékezni, mi más ez, mint előlegezett öregség? De ha a szokások, dáridók, mosolyok, könnyek, félelmek és elégtételek váltogagatják egymást, ha egyetemi bálok zenéje cseng fel emlékezetedben, lányok arca, szemük tágulása, muris kalandok, akkor jól éltél.
Akkor éltél helyesen.
Úgy élj, hogy minden pillanatod méltó legyen a felidézésre. Úgy élj, hogy ha leszáll az este, a vaksötét múltban millió szentjánosbogár foszforeszkáló fénypontja égjen.
Úgy élj, olyan megfontoltan, okosan és szépen, hogy még az elmúlás fájdalmát is eltakarja a jóleső emlékek felizzó melege.   (Hankiss János)



Posted by Picasa

Read more...

Art Journaling

>> 2010. május 12., szerda

Eltűntem kicsit, ennek legfőbb oka az, hogy anyukámnak készítettem a szülinapjára egy fotókönyvet, és mint mindent, ezt is az utolsó utáni pillanatban találtam ki... :) Nyugodtan írhatok róla, mert nem számítógépezik, így tutira meglepi lesz... :)
És ahogy készítettem a fotókönyvet, rájöttem, hogy új dolgokat kellene tanulnom, mert kezdem nagyon egysíkúnak érezni, amit csinálok. Kell egy kis változás. 
Imádom a DesignerDigitals stílusát is, egy-két oldalt biztosan fogok liftelni onnan. (Persze azért nem akarok teljesen elszakadni attól, amit csinálok, de a családi emlékek megörökítéséhez közelebb áll ez a stílus.)
És ahogy bóklásztam a galériájukban, rátaláltam erre: ART JOURNALING. Szerelem első látásra. Imádok írni, bár mostanában kevés a kommentes oldalam, de ez inkább az időhiány és fáradtság számlájára írható. És ugyan ez nem (feltétlenül) a családi emlékek megörökítésére alkalmas ág, de önkifejezés, művészet, lélektan, minden-minden belevehető... :)
És innen pedig eljutottam a GET IT SCRAPPED honlapjára, ahol további kincsekre bukkantam. A kedvencem ez az ingyenes tanfolyam: SCRAP YOUR STORY.
Szóval élek, vagyok, és nemsokára jelentkezem majd! :)

Read more...

Anyák napja...

>> 2010. május 7., péntek

Két új anyáknapi készletet hoztam:

1.) FOR MUM by Stacy's Back Door Designs:

available here @ScrapMatters

Az oldalamat anyukámnak készítettem, és @nne gyönyörű oldalát lifteltem. A komment túl személyesre sikeredett, így használtam a Kata által ajánlott Lorem Ipsum generátort, köszi, Kata az ötletet!



2.) MAMA LIKES THE ROSES by Studio of Jo Hanna:

available here @Divine Digital

Az oldalaim:



sablon: Simple and Clean no3 by Sabrina's Creations
fotó: 1point4 Stúdió (2009.)

Read more...

Template #06

>> 2010. május 3., hétfő

Szégyellem magam, mert megint olyan sok kedves kommentet kaptak az oldalaim az SV-n, én meg alig kommenteltem mostanában. Próbálom mindig utolérni magam, és ahogy van időm, megyek én is kommentelni, ha nem is a galériában, legalább a blogokon (ott nincs a 30mp-es időkorlát...)
Megjött a jó idő, és napközben sokat vagyunk lent a játszótéren, így már nem a gép előtt töltöm időm nagy részét (ha itthon vagyunk, akkor lopva-lopva tudtam egy-egy kommentet írni jártamban-keltemben a gép előtt...). Másrészt Julcsusi alvási szokásai most vannak változóban. Eddig délutánonként nagyjából egyszerre aludtak a gyerekek, és ilyenkor volt időm gépezni. Most viszont Julcsikánk bevezette azt, hogy csak 5 körül alszik el, ennek következtében viszont kitolódott az esti alvásidő is. És én meg általában elalszom velük altatás közben... :D
Most kivételesen nem aludtam el, úgyhogy megcsináltam a mai "kedvenc" oldalamat templétnek, hátha tudjátok használni. :) Egy kis engesztelő ajándék... :D

And a little freebie... :) If you use it, I'd love to see your page so leave a comment and a link here, please! Thanks!



DOWNLOAD

Posted by Picasa

Read more...

Loholok...

... magam után, és remélem, egyszer majd utólérem magam... Szóval újabb készleteket hozok, amik még a múlt héten megjelentek, csak sajnos időhiányban nem blogoltam róluk:

1.
Jelentkeztem egy OKC-ra, mert annyira megtetszettek a papírok, hogy nem tudtam neki ellenállni:

available here @Divine Digital

És az oldalaim:

Az első oldalt Juditnak és Timinek készítettem, az első találkozásunkkor készült fotóból. Meglepinek szántam nekik, azért is nem írtam bővebben a blogon a margitszigeti kalandunkról, de aztán egy másik oldalam készlete hamarabb jelent meg, így végül megmutattam nekik az első, "nagy durranás" oldalt is... Remélem, nektek is tetszik majd:



Enchanted Paper Pack by Garden Girl Designs @Divine Digital
Simple Charm by Leiko Beck Designs
On this day by Paislee Press Designs
Curiouser & Curiouser - a Paislee Press and Joanne Briseboise collab
TypeWriter Overlay by Kitty Designs

[GSO - DST]

A második oldalam pedig Niki csodás fotójából készült, itt is köszönöm neki, hogy megosztotta velünk:

Enchanted Paper Pack by Garden Girl Designs @Divine Digital
Vintage Florals and Harvest Spice by Shabby Princess
Composure :: Plus by Taylor Made
Autumn Flourish by Taylor Made and Leora Sanford

---

2.
Aztán még pénteken jelent meg Gabs új készlete is, de már nem volt energiám feltenni a blogra...

available here @Scrappity-Doo-Dah

Az oldalaim:






A fotó szintén a Margitszigeten készül, boszikámon a Timitől kapott új kalapja van. Nagyon csajszis benne... :D

---

3.
És az egyetlen oldal, amit sikerült elkészítenem az SV nemzetközi scrapbook napi kihívás-sorozatára (pedig nagyon jó kis kihívások voltak, szerintem egyet-kettőt elkészítek még így határidő után...). Mollee Válassz hármat! kihívására készült az oldal, az én választásom (1) a saját készítésű háttérre, (2) a szívre és (3) a gombra esett. És felhasználtam Mörjike LDD Apprentice Program-os készleteit, remélem, még tudtam vele segíteni neki, és belefértem a határidőbe... Az első ovis anyák napját örökítettem meg, fotó ugyan nem készült, de egy tavaly decemberi közös fotónkat használtam fel hozzá.



:: credits ::
fotó: 1point4 Stúdió

Read more...

A szerencse kegyeltje...

Karácsony környékén már volt egy szerencse-szériám, amikor rengeteg készletet nyertem, és úgy tűnik, Fortuna ismét kegyeibe fogadott... :)

Először is Che (Che Yang Designs) nyitási akcióján nyertem egy 10$-os kupont. Az már az én szégyenem, hogy észre sem vettem. Csak a napokban pont kommenteltem az egyik oldalát a DST-n, amikor írt egy üzenetet, hogy küldjem el neki a mail-címemet... :( El sem tudom mondani, mennyire szégyelltem magam. Pedig rendszeresen olvasom a blogját, de mostanában csak az oldalait nézegettem.
Na, gyorsan el is költöttem ám a nyereményem, és ezeket a csodákat vettem:

 
Che Yang Designs @Memory Scraps

A következő meglepetés az volt, hogy a blendinges Oscraps-os kihíváson is nekem kedvezett a szerencse (ezt az oldalt készítettem), és 5$-os kupont nyertem a Merkeley Designs boltjába. És itt vannak a választottjaim:


És a harmadik meglepetés pedig az volt, hogy a DSC-n én nyertem az áprilisi GSO-t (ezzel az oldallal). Itt is 5$ volt a nyeremény... :) És ezeket vettem belőle:



Annyira örültem. No persze nem tudom, hogy mikor lesz időm bármelyikkel is alkotni, de előbb-utóbb össze fog jönni... :D


Read more...

Template #5

Ahogy megígértem, itt a templét, amit végre sikerült becsomagolnom és egy előkét csinálni neki... :) Hétvégén sajnos nem nagyon jutok géphez, ilyenkor aztán csúszik minden. (Még a scrapbook.hu  nemzetközi scrapbook napra szervezett kihívásaiból is csak egyre sikerült beneveznem, amit nagyon-nagyon sajnálok...)



Read more...

Rengeteg újdonság...

>> 2010. április 30., péntek

A CT-k átka... Egész héten szinte nem is jelentkeztem, most meg egyszerre hozok többnél is több új készletet és oldalt:

1. MY LITTLE PARADISE by Captivated Visions
Ez volt a búcsú-oldalam Rachel-nél. A készlet is fantasztikus:

available here, here and here

És az oldalam:


2. Újdonságok Val C.-től
Val nagyon aktív, és nézzétek csak, mennyi mindennel készült a nemzetközi Scrapbook napokra:





Az oldalam:

PS action: Prime Time + Black N Whitish by M4Hphoto
Az fotó a Margitszigeten készült, amikor találkoztunk Judittal és Timivel. Petra és Dávid nagyon jól egymásra találtak, erről láthatattok már fotót is, oldalt is a lányoknál. Én nem vittem gépet, így a lányok fotóiból szemezgetek... :) Judit, Timi! Fogadjátok szeretettel! Nagyon jó volt találkozni veletek, remélem, ebből rendszert csinálunk! :)



Az oldalam:

Love is all you need, Simply Joy és Simplicity by Val C. Designs
varrott virágszár és levél: Harvest Spice by Shabby Princess Design

A fotó az esküvőnkön készült, és ez egy fotó, nincs kettévágva, csak a kerethez van maszkolva. No, igen, kicsit elvonatkoztattam a sablontól, de azért ha jobban megfigyelitek, tényleg az alapján készült az oldal... :)

És akkor a freebie:

DOWNLOAD here @Val's blog

És még egy jó hír: szeretnél nyerni Val shopjába 2$-t vagy akár többet is? Látogasd végig a CT-je blogjait, és játssz velük! Mindegyik blogon 2-2$-t nyerhetsz... :)
3. TENDR' ESCALE by Kalina
Kalina újabb csodás készletet készített, ami 33 csodás papírt, és 110 még gyönyörűbb elemet tartalmaz. És ez a csodás készlet most mindössze 1$-ért a tiéd lehet! Szóval ha tetszik, ne habozz! :)


available here @Digital Crea

Az oldalam:





Ez a fotó annyira nem nagy durranás, de Beni olyan ritkán engedi mostanában fotózni magát, hogy amikor direkt felszólított rá, hogy tegyem meg, tudtam, hogy ezt a fotót mindenképp fel fogom dolgozni. Először csak sima oldalnak készült, de aztán arra gondoltam, hogy mégis duplaoldalt csinálok, egyszer hátha... (Inkább be se fejezem... :D)
És ha ellátogattok Kalina blogjára, akkor letölthettek egy freebie-t is:


DOWNLOAD here @Kalina's blog

4. MISS MADI by Stacy's Back Door Designs
Stacy vendég dizájner a ScrapMatters-nél. És ezt a készletet készítette erre az alkalomra:


available here @ScrapMatters

Az oldalam:


Ezt az elrendezést már ismerhetitek, az egyik oldalamon már láthattátok. Annyira szorított a határidő, és annyi oldalt készítettem mostanában, hogy nem volt ötletem. Így azt az oldalamat átalakítottam templétté, és ezt használtam. Amint lesz időm becsomagolni, és feltölteni, ti is letölthetitek majd, ha tetszik...

És még lehet, hogy jövök két oldallal, ha Gabs készlete is ma jelenik meg... :D Ha nem, akkor majd holnap...


Read more...

MEMORY LANE by JoHanna Studio

>> 2010. április 28., szerda

Megjelent  Jo Hanna első készlete, Memory Lane néven. 

available here @Divine Digital

Ha tetszik a készlet, és szeretnéd megnyerni, nincs más dolgod, mint a DST-n hagyni egy kedves kommentet itt

És az oldalaim:


give me simple - templates 06 by Vinnie Pearce

Ezt a fotót nemrég használtam egy nagyfotós oldalhoz, talán még emlékeztek rá. De úgy gondoltam, hogy megér egy mesélős-emlékmegőrzős-oldalt is.
A komment: Lilikével együtt jártunk játszótérre. Ő volt az egyetlen lány a csapatban. Egyik alkalommal sem Andorkáék, sem Kristófék nem tudtak jönni, így csak ti voltatok. Amikor odaértünk, Lilike már javában homokozott. Te egyből odamentél hozzá. Leültél mellé játszani. A puszi csak a kamerának szólt, de annyira jól sikerült a fotó, hogy meg kellett örökítenem. Aztán együtt mentetek levelet gyűjteni a fa alá, és Lilike megfogta a kezedet is. Ezt már kamerán kívül. Annyira édesek voltatok. Jó ránézni erre a fotóra, és emlékezni erre a pillanatra, ezekre az időkre. De rég volt...




Ez a kép szintén nem mai darab, még 2006. júliusában készült. Benikével sétáltunk a sétányon, és mivel elaludt, leültünk kicsit napozni. Akkor készítette Peti rólam ezt a fotót.
Posted by Picasa

Read more...

  © Blogger template Webnolia by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP