Kedves Látogató! Üdvözöllek a blogomon, ahol scrapbook alkotásaimat láthatod. 2009. márciusában találkoztam a scrapbookinggal, és azóta az életem részévé vált.
Ha tetszik, amit látsz, vagy épp ellenkezőleg: nem tetszik, és esetleg építő jellegű kritikád van számomra, ne fogd vissza magad. Szólj hozzám! Szívesen veszem! :)
.

A nő kétszer...

>> 2010. április 24., szombat

No nem a filmről van szó, bár nekem az is nagyon tetszett... :) Hanem az én édes kis boszikámról. Két oldalt hoztam róla. Az egyik ma készült, a másik pedig már kb. két hete vár arra, hogy befejezzem... :D


Ezt az oldalt az Oscraps Creative Techniques Challenge-ére készítettem, ahol a fókuszban a blending volt.  Ez már a harmadik oldalam ezzel a fotóval, de annyira tetszik, hogy mindenképp szerettem volna vele egy nagyfotós oldalt is...

Mini Kit complimentary add-on {Each &Every Day) and
52 Inspiration 2009 Week 25 by Sue Cummings Designs
On this day by Paislee Press Designs
Doodle delight by Christine Borgfeld

És ha már a múltkor a maszkolásról volt szó, akkor megmutatom, hogy néz ki ennek a fotónak a maszkja: kiindulásként a Juditnál látott módszert alkalmaztam, de mivel így Julcsika is nagyon beleolvadt a háttérbe, ezért fehér ecsettel "kifestettem" azt a részt, ahol ő volt. Íme:



És ez a hetek óta készülő oldalam... :) Beleszerettem Vinnie Pearce mini freebie készletébe, és nem akartam vele rossz oldalt csinálni. A koncepció megvolt, csak valahogy a megvalósítással voltak gondok. Most jutott el abba a fázisba az oldal, amikor már késznek merem mondani... :D


Dream mini kit freebie
Create Art freebie mini kit
Romance Me full collection
by Vinnie Pearce

---  ---  ---

És adós vagyok még díjakkal... :) Mindenkitől elnézést kérek, hogy ennyire elhanyagoltam az ilyen jellegű dolgaimat, higgyétek el, nem amiatt van, mert nem érdekelnének ezek a díjak! Nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek, aki rám gondolt, sokat jelent nekem!!!! 

SZÜLETETT TEHETSÉG VAGYOK  díj: erről már írtam, de közben megkaptam még Krisztől, Darinkától és Krisztától is. Köszönöm, lányok! Annyira örülök, hogy gondoltatok rám!!!!!!!!!!! :)

DÍJÖZÖN - ezeket díjakat együtt kaptam Tittytől, Noncsitól, Margótól és Anettől, íme:



 
Nagyon-nagyon köszönöm, remélem, senkinek a blogján nem maradt el a köszönetem...
Megint renitens leszek, mert nem adom tovább név szerint senkinek a díjat, mindenki magáénak érezheti, aki kinn van a bloglistámban, illetve már hagytam megjegyzést a blogján. Ha valamelyik teljesül, akkor rendszeres látogatója vagyok a blogjának, és nagyon szeretek odajárni... :)

MUTATSD A TÁSKÁD! - Szabi invitált erre az aranyos játékra, ami nekem nagyon tetszik... Még nem jutottam oda, hogy lefényképezzem a táskám tartalmát, de azt hiszem, lesznek benne számomra is meglepő dolgok... :D De azt hiszem, ebbe a feladatba csak akkor vágok bele, ha Benike oviban lesz, boszika pedig alszik... :) Köszi, Szabi, hogy gondoltál rám is! :)

Posted by Picasa

Read more...

EARLY SUMMER by Timo Designs

>> 2010. április 22., csütörtök

Megjelent Timi zöldes, sárgás, lilás, koranyári készlete. Fantasztikus színei vannak! :) Nézzétek csak:

available here @SI

Az oldalam természetesen egy nyári fotómból készült. Sokszor emlegetett első közös nyaralásunk Petivel Thasos-on. Imádtam!

fotómanipuláció: Cherry Cream by myfourhensphotography

Valamilyen szép idézetet akartam rá keresni, és így akadtam a Hősök dalszövegére. Végül csak egy versszak került az oldalra, de ide bemásolom az egészet, mert szerintem nagyon jó: (Sajnálom, hogy a számot nem ismerem, majd egyszer rákeresek, kíváncsi lennék rá...)

Hazudnék ha azt mondanám láttam már mindent
Amit akartam mert nem hajt a vágy rendben
Ígérem magamnak ígérem megteszek bármit
Hogy úgy menjek el egyszer hogy a történetem nem sántít
Események mint egy óceán hullámzó kedvvel
Bámulatos hogy mik zajlanak de ez a rendszer
Fegyverek és rózsák inkább az utóbbi
Porba tiport emberek helyett mindenki
Királyként és királynőként fájdalom nélkül
Ülni a parton csak ülni hogy végül
Jöjjön egy hajó amire felszáll a föld összes lénye
És egy újragondolt világba zárkózni miért ne?
Kérdezem én már most is ezt csinálom most is
Csak hallgatom a víz zúgását a köveket nézem
Ami egy tiszta szigetet most ki a sok mocsok alól
És tudom ha szeretnénk a tenger csak értünk dalol


Ember és ember halálos fegyver
Ha egymás ellen fordul egyszer
Ebben a világban talán már semmi nem lesz rendben
A vértől majd vörös színű lesz a tenger
A fodros hullámok csak robbannak a sziklákon
Ezek nem mások mint összetört szilánkok
Olyan színváltós ahogy földet ér egy csepp
Ez csak egyetlen egy de egyben a rengeteg
Tátongó habkutak égen úszó sirályok és vadludak
Ez farsang a hattyúknak
Itt van a fehér angyal ő fektet két vállra
A tű a vénádban elrepülsz Ádámmal és Évával
Vele álmodtam tegnap éjjel és ő eljött értem
Fülembe súgta hogy nem kell többé félnem
Mert történjen bármi ő vár rám valahol
És hallgasd hogy a tenger most csak értünk dalol


Gyere lassuljunk le egész életünk egy csatatér
Hova mindenki ki elindul de nem lesz aki haza tér mert
Az egész nem ér semmit ha nem hagyjuk hogy a pillanat
Legyen az érték a fénykép a múltból ami megmarad
Tudod a siker annyi ha majd nem leszel
S az utódok a te nevedből fognak tüzet rakni
Mindig lesz náluk egy ág a történelmedből született fából
Hogy örökké tartson a láng
Mi ellen áll a parti szélnek is értik a vének is
Mint én hogy a rege akkor szép ha a szék amiből
Mesélik a hullámok zajával együtt ring
Míg beszélő és története egymás körül kering
De mi lassuljunk le hisz egész életünk egy csatatér
Most ne küzdjünk a szavakért figyeld ahogy a nóta
Akár egy anekdota a szívünkbe hatol
S érezd hogy a tenger most csak értünk dalol


Valahol kell lennie egy helynek
Ahol a magamfajta hétköznapi emberek is nyugalomra lelnek
Ahogy a hullámokra fekszem érzem át közel járok
Ahogy simogat a napfény a sok illat a virágok
Itt béke honol nincs jobb meg bal nincs ki megosszon
Ma letettem a kardom inkább elnyúlok a parton
Az árnyék bújtat el takar vég mint egy jó barát
A madarak a fák a szél lobogtatja a vitorlát
A hajóm suhan tova szeljük át a finom habokat
Varázslat a nyílt vízen még mennyi csodát tartogat
Megnyugvás a lelkemnek idill most az élet
Mivel ismerem a rosszat tudom becsülni a szépet
Találd meg te is a belső harmónia titka
A hétköznapok sodrása a természethez vissza
Van kiút tudom létezik valahol
A tenger ma érted és értünk is dalol

Read more...

Benedek - tippek és trükkök

>> 2010. április 21., szerda

Ahogy ígértem, itt a mód, ahogyan én csinálom az összemosást, maszkolást. (Megint leírom, mint mindig, hogy nem vagyok PS-guru, nem akarom megmondani a tutit, nekem is rengeteget kellene még tanulnom. De hátha valaki hasznát veszi annak, amit én már tudok...)

1. HÁTTÉR: kiválasztom a papírt, amit alapnak szeretnék




2. FOTÓ: beillesztettem, és elhelyeztem úgy, ahogy látni szeretném majd a kész képen:


3. MASZKOLÁS: szeretném, ha csak ott látszana a fotó, ahol Beni van, és a többi helyen nem takarná el a hátteret (ha már ilyen szépet sikerült találni... :D) Ehhez először is kiválasztom a Lasszó eszközt (L):


Majd körberajzolom azt a területet, amit látni szeretnék - jelen esetben Benit. Nem kell arra törekedni, hogy pontos legyen a körberajzolás, mert a szegélyeket úgyis el fogom mosni, így nem lényeges. Nekem így nézett ki a kijelölésem:


Most jön az elmosás. Select/Feather (Alt+Ctrl+D) 


A maximális beállítás 250 pixel, nagyfotós oldalaknál érdemes hagyni ezt az értéket. Ha kisebb a fotó, akkor lehet csökkenteni. Amikor ezzel is megvagyok, létrehozom a rétegmaszkot: a Layers(Rétegek) paletta alján rákattintok az Add Layer Mask (Rétegmaszk hozzáadása) ikonra:


És így néz ki az oldalam:


Ha esetleg nem vagyok elégedett vele, akkor rákattintva a layer mask-ra (mindenképp arra kell kattintani, és nem a képre!!!) ecsettel tudok még módosítani [ha valamit el akarok tüntetni, feketével, ha vissza akarok hozni a képből, akkor fehérrel festek]. Ehhez lágy ecsetet szoktam használni, és általában csökkentem az opacitást:


4. HÁTTÉRBE MOSÁS: a fotó "kivágásával" elégedett vagyok, csak még nem simul bele olyan szépen a háttérbe, mint ahogy szeretném. Úgyhogy kicsit játszom a keverési módokkal. Általában több réteget használok. Jelen esetben kettővel értem el azt a hatást, amit szerettem volna. A már meglévő réteg keverési módját Luminosity(Fényintenzitás)-ra állítottam. Mivel még mindig nagyon "elütött" a fotó, csökkentettem a fedettségét:



Így a fotóm már szépen beleolvadt a háttérbe, de szeretném visszahozni a színeket is rá. Úgyhogy lemásolom a réteget (Ctrl+J), majd annak keverési módját Soft Light(Lágy fény)-re állítom. Így újra színes a fotóm:



Ezután már csak rátettem Jopke gyönyörű overlay-ét, egy kis díszítés, és kész is volt a mű... :)

Remélem, érthetően sikerült leírnom, és hogy használhatónak találjátok majd. Ha kérdésetek van, nyugodtan tegyétek fel, ha tudok, válaszolok... :D
Posted by Picasa

Read more...

Benedek

Az oldal elkészítésének több apropója is van, személyes és nem személyes egyaránt. 
Kezdem a másodikkal: Jopke D., mint tervező, beszünteti tevékenységét. Ha jártatok a blogján mostanában, már olvashattátok. És egy zárási akció keretében az összes készletét megvehetitek 35$-ért. (Azért ne keseredjetek el, nem tűnik el teljesen, csak más irányba vette az útját... :D Azt ígérte, hamarosan többet is megtudhatunk majd.)


Nekem ő volt az egyik nagy álmom, imádom minden készletét, így gyorsan készítettem még egy oldalt a Doolish-overlay csomagjával, mert már a megjelenésekor bele voltam szerelmesedve, de valahogy sosem jutottam odáig...

A másik apropó pedig Benikém. Fantasztikus dolog az anyaság, hittel vallom, hogy igazi mélységeket és magasságokat csak így lehet megélni. Világ életemben érzelmes voltam, de azt a szeretet, aggódást, amit anyaként élek meg, semmihez sem tudom hasonlítani.
Nehéz időszak van mögöttünk, és még előttünk is. Mi megszenvedjük az ovis létet, még akkor is, ha hatalmas fejlődést látok rajta, és összességében már nem érzi ott rosszul magát. Nem akarom részletezni, egy érzékeny, értelmes gyermek küzdelmei a világgal. 
Kétszeresen átélem az érzéseit: én is ilyen voltam, és be-beugranak emlékképek a gyerekkoromból, és anyaként is nehéz látni, amikor szomorú. Próbálok segíteni, és nagyon nehéz megtalálni, megtartani az egyensúlyt aközött, hogy segítsek, ugyanakkor hagyjam, hogy ő oldja meg a dolgait. Tanulunk folyamatosan, mindketten.

Ez az oldal tükrözi az érzéseimet, szerettem volna valami mélyet, kicsit sötétet, ugyanakkor szépet alkotni. Remélem, sikerült. Íme:

:: credits ::
fotómanipuláció: Taylor Made
[GSO - DST]
[GSO - DSC]

Mutatom, milyen volt a fotó az átalakítás előtt és utána:

Kicsit módosítottam a tutorial-ban szereplő beállításokon, mert az eredetivel túl sötét volt. A fedettségeket csökkentettem, a százalékok jelzik mennyire. Ezt igazából csak azért mutatom meg, hogy bátorítsak mindenkit arra, hogy egyrészt nyúljon hozzá nyugodtan a fotókhoz, mert ezzel az egyszerű módszerrel is fantasztikus változásokat lehet elérni rajta; másrészt pedig azért, hogy merjen nyugodtan módosítani az ajánlott értékeken, a fotónak megfelelően.
Este, ha lesz időm, megmutatom azt is, hogy én hogyan csinálom az összemosást. A múltkoriban (jó, már kicsit rég volt...) (szr)Judit mutatta be (ITT), hogy ő hogyan csinálja. És jó volt látni, hogy a maszkolást másképp, azóta már én is alkalmaztam a módszerét. Hátha ezt a picit másfajta módszert is tudja hasznosítani majd valaki... :)

Posted by Picasa

Read more...

Fraction De Seconde by Val C. Designs and EH Studios

>> 2010. április 19., hétfő

Egy fantasztikus collab-készletet hoztam mára! Ugyan csak egy oldalt sikerült belőle készítenem, de nagyon sok lehetőség rejlik a készletben:



Az oldalam sok fejtörést okozott. Hamar készen lettem vele, és nagyon tetszett. De el is gondolkodtatott, mert annyira minimálra sikeredett. Meg is kérdeztem Juditot, hogy mit szól hozzá, de neki is tetszett, így végül is maradt ez a mini verzió. Kíváncsi vagyok, hogy ti mit szóltok hozzá... :)

PS action: Cherry Cream by MyFourHensPhoto

Read more...

Repülj!

>> 2010. április 16., péntek

Megint sikerült elkalandoznom kicsit a ct-oldalaktól, pedig vár rám egy-két készlet... :) De nem tudtam ellenállni az Oscraps-os tervezők Tweet-tweet collabjának. Csak követni kellett őket a Twitter-en, és ingyen megkaptam a készletet. Ez lett belőle, kicsit elengedtem a fantáziámat... :)


tweet, tweet - Oscraps collaboration
papír: Orange me greeny by Gabs Art
fotó: 1point4 Stúdió (2008)
[GSO - DSC]
Posted by Picasa

Read more...

Újdonságok és elmaradások... :)

>> 2010. április 15., csütörtök

Kezdem azzal, hogy nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek a visszatekintésemhez való hozzászólásokat. Nem számítottam rá, hogy ennyien fogtok visszajelezni, és nagyon-nagyon jól esett! 

És akkor jöjjenek az újdonságok:

1. ORANGE ME GREENY by Gabs Art

available here @Scrappity-Doo-Dah

az oldalam:


2. VINTAGE PHOTO OVERLAY PACK 1 by Timo Designs

available here @ScrapInsider

Timi új vizekre evezett, és nekem nagyon tetszik! :) Nem mondom, meg kell vele dolgozni, hogy a fotó végül úgy nézzen ki, ahogy akarjuk, de szerintem megéri. Nézzétek csak mekkora változás érhető el vele:


és az elkészült oldalam:




--- --- ---

Kaptam egy újabb blogdíjat Dorkától és (most látom, hogy) Orsitól (is) nagyon-nagyon köszönöm! Íme:


A díjhoz kapcsolódó szabályok:
  1. Ha valaki adja, én elfogadom, ellenvetés nélkül. 
  2. A logót kirakom a blogomba.
  3. A szabályzatot kirakom a blogomba.
  4. Kitöltöm a tesztet, és kirakom a blogomba.
  5. Megnevezek 6 másik blogot, akiknek továbbadom a díjat.



És ezzel kapcsolatban válaszolnom kell pár kérdésre:
  1. Név: Eszter
  2. Becenév: barátaimnak Eszti, internetes körökben beszteri
  3. Lakhely: Budapest
  4. Születési hely: Kisvárda
  5. Magasság: 168 cm
  6. Névnap: május 24.
  7. Foglalkozás: controller
  8. Testvérek: Flóra
  9. Anyanyelv: magyar
  10. Beszélt nyelvek: na ez azért túlzás, de tanultam angolt és németet + eszperantóból is van középfokúm... :D
  11. Gyűjtemény: gyerekkoromban volt bélyeggyűjteményem... :D de azóta semmi
  12. Házi kedvencek: anyukám kutyája, Latyika
  13. Kedvenc hely: nincs. ahol a szeretteim vannak.
  14. Kedvenc könyv: nem tudnék egyet mondani, de erről pont mostanában írtam bővebben (itt)
  15. Kedvenc zene: nincs igazán. ha magyar a zene, akkor meghatározó a szöveg. de amúgy szinte mindenevő vagyok (na jó, a tucc-tucc zenét kivéve)
  16. Cipőméret: 40-41 (ha már másképp nem, legalább így éljek nagylábon... :D)
  17. Iskola: általános + gimi + egyetem
  18. Álom: minden éjszaka... :) és általában emlékszem is rá... de komolyan, most épp egy wacom bamboo-ra vágyom. (a legnagyobb álmom már teljesült: boldog családban élek és van két gyönyörű gyerekem...)
És kiknek adnám tovább??? Lássuk csak: Lululu, Timcsoca, (szr)Judit, Timo, Ányi, Brigi(Altalena), Szotyi, Tinci és Ildi(Kovaxka)... Igen, tudom, ez több, mint hat, de senkit sem tudtam kihagyni. És tudnék még sokat-sokat felsorolni... :)

--- ---- ----

És végül megmutatom, hogy milyen gyönyörűséget kaptam Ányitól!!!! Nagyon örültem neki, imádom Ányi oldalait, azokon nőttem fel, úgyhogy kétszeres öröm, hogy elkészítette nekem ezt az oldalt. Ráadásul pont a kedvenc fotómat választotta hozzá a családi albumomból... :D

created by Ányi

Read more...

Honnan indultam...

>> 2010. április 14., szerda

Most nézem, hogy már le is csúsztam arról, hogy időben tegyem közzé ezt a bejegyzést. Ugyanis április 5-én volt egy éve, hogy szerelembe estem a scrapbooking-gal... :) Elmesélem az én történetem...

Rengeteget fényképeztem mindig is, mióta van gépem. Aztán megszületett Benedek, és a húgom létrehozta az első blogomat, ahová Beni képeit töltögettem fel, beszámolókkal kiegészítve. Itt már alakítgattam a fotókat, de elég kezdetlegesen. Ezt szorgalmasan vezetgettem is. Közben megszületett Julcsika is, és egyszer teljesen véletlenül, a neten bóklászva ráakadtam a scrap.hu-ra. Annyira megtetszettek az ott látott oldalak, hogy egyből nekiálltam én is az aznapi fotóinkból összehozni egyet.

Egyetlen dolgot használtam fel hozzá, egy képkeretet. Három napig ügyködtem rajta, minden szabadidőmben. A képkereten kívül minden saját készítésű rajta. Ilyen lett. Persze mai szemmel már egy csomó hibát látok rajta, és teljesen másképp csinálnám, de akkor nagyon-nagyon tetszett... :)


És két másik oldal még ebből a korszakból. Ezt Beni szülinapjára csináltam. A levélpapíron kívül itt is minden saját készítésű, azt a netről szedtem le, de már nem tudom, hogy honnan. Még a levélben használt betűtípus is saját: a saját nyomtatott kézírásomból készítettem fontot, hogy még személyesebb legyen... :)


És az egyik kedvenc fotóm Beniről, az ágyneműre feküdt így fel, és magyarázott. Itt tényleg minden teljesen saját. Ez az oldalam még ma is tetszik, egy vidám gyerek-fotókönyvben szerintem megállná a helyét... :D



Aztán rátaláltam a CEWE fotókönyv oldalára, és odaszoktam. Rengeteget tanultam ott, és nagyon élveztem a kihívásokat. Nagyon hálás vagyok Krissznek, szerintem figyelemre méltó és fantasztikus, amit ő ott művel. Végül eljutottam a scrapbook.hu-ra. Először csak egy kihívás erejéig, aztán sokáig nem jártam arra. Ez volt az oda feltöltött első képem:

:: credits ::

A 100% nyár blogtrain freebie-jeiből készítettem, Beni első trambulinozásáról. Igen, ez is egy kommentes oldal, a kezdetekben szinte csak ilyeneket készítettem... :)

Majd' két hónap múlva tértem vissza a scrapbook.hu-ra, ezzel az oldallal:

:: credits ::

Secima Adott fotó játékában készítettem Eralillának. Annyi kedves kommentet kaptam, amennyit a scrap.hu-n soha. Bevallom, emiatt kezdtem feltöltögetni oda az oldalaimat. Aztán annyira megtetszett a közösség, hogy végül ez lett a scrap-otthonom. Egy darabig még töltögettem fel a másik helyre is, de aztán teljesen átszoktam ide. 

Aztán regisztráltam a DST-re, ha jól emlékszem, (szr)Judit írt egy bejegyzést a B4S-en, hogy létrehozott egy magyar csoportot. Elkezdtem feltöltögetni oda is a dolgaimat. És aztán jelentkeztem az első OKC-mra (one kit call), amiből aztán a 0. CT-tagságom lett. Azért ez a furcsa számozás, mert igazából csak azzal az egy készletükkel készítettem oldalt, mert utána eltűntek... :) Ez volt az oldalam:

 

Igazából már ez is minimál stílusban készült, akkoriban már főként ilyen oldalakat készítettem.
Az első CT-met Ányinak köszönhetem, és máig nagyon hálás vagyok neki érte. Val C. keresett embereket, de nem akart hirdetni, így megkérte a CT-tagjait, hogy ajánljanak neki. És Ányi Kriszta anyut és engem ajánlott. El sem tudom mondani, mennyire boldog voltam! Ez volt az elős oldalam, amit a máig kedvenc készletemmel, a Kit Mocha Morning-gal készítettem:



Ebből a készletből aztán azóta is készült pár oldal. Val-tól ez az örök szerelem készlet számomra... :)

Majd jöttek az OKC-k, és aztán a többi CT. Ma már nagyon sok van, tervezek is egyet-kettőt leadni belőle, hogy a vásárolt készleteimmel is tudjak oldalakat csinálni, mert vannak azért nagy kedvenceim a tervezők között (Vinnie Pearce, Taylor Made, Sue Cummings, Leora Stanford, Paislee Press, Fei-Fei's Stuff, stb.), és igen, szoktam készletet vásárolni... :) Rengeteg csodás freebie fellelhető, de azért ezekből a készletekből szeretek igazán alkotni... :)

És akkor néhány szám - hiába, nem tudom megtagadni controller mivoltomat.... :) 
  • a scrapbook.hu-ra feltöltött oldalaim száma: 282 
  • blog látogatottsága 2009. november 20 óta: 16.416
  • rendszeres olvasók: 64
  • freebie-jeim letöltése: 3.780
  • blogbejegyzések száma: 340

Posted by Picasa

Read more...

Motor-mánia

>> 2010. április 13., kedd

Régen nagyon sok oldalt készítettem kihívásokra. Mostanában, hogy ilyen sok ct-t bevállaltam, főleg ilyen jellegű oldalak készültek. De ahogy egy-egy nyereménykészletemből készítettem mostanság oldalt, rájöttem, hogy mennyire élvezem azt is, amikor szabadon alkothatok. (A valósághoz azért hozzátartozik az is, hogy engem a ct-k nagyon inspirálnak, szóval egyáltalán nem panaszkodásnak szántam az előző mondatokat, inkább csak ténymegállapítás volt.)

Mesélős oldalt is rég készítettem, pedig lenne mit mesélnem a gyerkőcöknek is, mert mindig történik velünk valami.

Aztán az oscraps-on bóklászgattam, és megláttam az áprilisi Web Inspiration Challenge-et, és nem tudtam neki ellenállni. Erre a kihívásra és hiánypótlásként készült ez a dupla-oldal, Julcsikánk első motorjáról. :)

Megmutatom azért az inspirációt is. Nekem annyira megtetszett, hogy szinte nem is változtattam rajta semmit, mintegy template-ként használtam:


És ez lett belőle:


52 Inspirations 2009. - Week No. 40 by Sue Cummings


fotó-manipuliáció: Cherry cream by myfourhensphotography
Komment: A járművek iránti vonzalmad hamar megmutatkozott. Még járni sem tudtál, de már szélsebesen száguldoztál a lakásban Beni kiskocsijával, amit még az első születésnapjára kapott. A kormány kezelését még nem sikerült elsajátítanod, de sajátos technikával, ugrálás közben a kocsi orrát megemelve, arra mentél, amerre csak akartál. Mindenen és mindenkin keresztül. Akkor kaptad Apától ezt a nevet. 
Tanka-Ranka, Tank Aranka... Jól jellemez téged, nem ismersz lehetetlent, ha valamit a fejedbe veszel. 
Eljött a tavasz, és egyre gyakrabban jártunk játszótérre. És egyszer csak ráakadtál egy elhagyatott motorra. Rögtön felkapaszkodtál, és már róttad is a köröket, egy hasonló korú kislánnyal. Ekkor határoztuk el apával, hogy megkapod az első motorodat...



fotó-manipuláció: Mulletgod's Action - Grungy


Komment: Az akaratod hatalmas kitartással párosul. Első alkalommal, amikor elmentünk motorozni, egy órán át róttad az utakat, fáradhatatlanul. Este persze hamar el is nyomott az álom... 
Azóta is, ha motorra szállsz, nehéz meggyőzni a befejezésről. Amikor ezek a fotók készültek, akkor is alig bírtál már hazajönni, de ahogy le akartunk szedni a motorról, hogy betegyünk a babakocsiba, rögtön éktelen ordítással adtad tudtunkra, hogy te másképp gondolod. Útközben meg-megálltál, szopiztad kicsit az ujjad, erőt gyűjtöttél, majd mentél is tovább...
Posted by Picasa

Read more...

Próbálkozások

>> 2010. április 12., hétfő

Két új oldallal érkeztem, kicsit mindkettő más, mint amilyeneket általában szoktam készíteni, de kedvem volt kísérletezgetni egy kicsit. :)

1. LIVE LIFE by Rainbow Design

available here @Scrapinsider

És az oldalam. Ez a fotó a nászutunkon készült rólam (2005. május), Peti már fenn várt a madárlesben, és gyorsan elkattintotta a gépet, mielőtt indultam... :)



És egy kis kulisszatitok arról, hogyan is készült az oldal. Beleszerettem a maszkba, csak annyit tudtam, hogy azt mindenképp fel fogom használni. Rá is illesztettem a fotót, egy hirtelen ötlettől vezérelve fekete-fehérré alakítottam. Így ugyan nem tetszett, de a széle annyira megfogott, hogy az végül így maradt, és ez adja a díszítést... :) A fotó végül nem (csak) a maszkon került rá, és színes maradt... :) Az idézetet pedig a maszkról másoltam ki, mert ebben a formában, ahogyan felhasználtam, az pont nem látszik, és nagyon tetszik. :)


2. 
Ezt az oldalamat pedig Mörjike csodás freebie-jéből készítettem. Már napok óta agyalok rajta, de sem időm nem volt, sem ötletem. Nagyon-nagyon tetszenek az ilyen stílusú készletek, beléjük vagyok szerelmesedve, de sok idő kell, hogy rájuk hangolódjak. (Hiába, általában nem ilyen oldalakat szoktam készíteni...) Végül ez lett belőle. Nem életem fő műve, van még hová fejlődnöm, de azért tetszik. Ági, remélem, neked is! :)


Flowers for Mom by Mörjike
Mulletgod's Actions: Grungy + Sharpen your pencils
fotó: 1point4 Stúdió (2009)
Posted by Picasa

Read more...

  © Blogger template Webnolia by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP